Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem new pc - kompatibilita komponentov

Já takhle blbnul před vánocema. Nakonec jsem koupil skříň se zdrojem dole. Nenarazil jsem na žádný problém s délkou kabelů, ani s vyvazováním kabelů. Jediné, co jsem preventivně řešil, je postavení kompu na podložku a ne přímo na koberec (mladej má ten komp vedle psacího stolu). Skříň je perforovaná zespodu, tak jsem měl trochu strach, aby to blbě nechladilo. Ovšem to jsem možná jen viděl čerty. :-)

Já bych v tom možná viděl přínos, protože zdroj bude chlazen lépe, než kdyby tahal teplej luft z bedny. Já si totiž pořídil výkonnější gafárnu, která už je napájena pomocí 6 pin konektoru. Původní byla jen přes PCIe slot. Tudíž se i zvýšila zátěž zdroje a ten teď poněkud více hučí, než je mi milé (někomu by to nepřišlo, ale já mám rád ticho). A kdybych měl zdroj v bedně dole, tak by možná tolik nehučel, jelikož by mi do něj nešlo teplo z bedny.
Na druhou stranu, když je zdroj nahoře, pomáhá to k lepšímu chlazení ostatních komponent, než když to obstarává jedinej, byť 120mm, větrák.

Normální výměně luftu stačí větrník ve zdroji a jeden pod zdrojem, tedy pokud je zdroj nahoře.
Ovšem pokud je zdroj dole a větrník který je navržen na určitý výkon, je tedy zbytečně předimenzovaný, jelikož dole chladí jenom samostatný zdroj.
A naopak nahoře chybí. Tím pádem se doplňují krabice dalšími přídavnými "točáky" a není problém jich mít najednou třeba šest....
No a začíná cirkus zapojení, regulace ....... což je pro neznalého španělská vesnice.