Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvětšení oddílu C u win XP

Mám disk rozdělený na C systémový s winXP a rozšířený. Rozšířený má logické oddíly E,F.
Dochází mi místo na C a nechci znovu instalovat systém. Můžete mi poradit nebo odpovědět ?
1/ Lze rozšířit systémový oddíl C bez nové instalace systému ??
2/ Za systémovým oddílem mám unallocované místo /14G/ ale je v rozšířené oblasti před E,F. Musím zrušit oddíly E,F a rozšířený a následně zvětšit oddíl C ???
3/ Pro změny oddílu chci použít sw Parted Magic.
Díky...

měl jsi sem dát obrázek z windowsí správy disků (diskmgmt.msc)
ten tvůj nástroj neukazuje ani názvy disků (volume, label) - oblíbený poblém těch, co si zformátují vždy jiný oddíl než zamýšleli.
jestli je systém na /dev/sda7, pravděpodobně to půjde roztáhnout doleva (přestože 16gb musí stačit každému). jen to bude trvat, partition manager bude celý obsah přesouvat - snad by bylo lepší předtím zrušit swap.
dej sem ještě výpis c:\boot.ini

volné místo je součástí rozšířeného oddílu - musíš nejřív posunout jeho začátek nebo ho zrušit, záleží co bude daný partition manager podporovat.
c: disk "system" zůstane na svém místě, jen se pak rozšíří jeho konec.
linuxový parted magic to ukazoval zmateně, bez názvů oddílů, radši bych ho zahodil.