Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excelový dokument na webu a jeho úprava

Ahoj lidi,
mám excelový dokument (mnoha listový i stránkový) a ten si chci uložit na web. Na tom by nic nebylo, ale myslíte, že by šlo, aby bylo možno tento dokument spravovat přes web? Přeložím to do češtiny :). Excelový dokument bude uložený na webu a chci aby bylo možno tento dokument upravit (dopsat něco, umazat řádek,..) a poté to uložit, aniž by se muselo ho stáhnout a poté zase uploadovat, je to možné tak udělat?
Díky za jakýkoliv tip.

Předmět Autor Datum
Mám takový dojem že excel dovede otevřít dokument z a uložit dokument na webový server, pokud tento…
Vladimir 11.07.2006 13:03
Vladimir
safra, používáš na mě strašně moc sprostých (pro mě cizích:)) slov. slova jako sql, php jsem kdysi s…
cpc 11.07.2006 13:33
cpc
tak bez znalosti si napsat jednoduchý PHP skript co čte a ukládá záznamy do dazabáze (za předpokladu…
Vladimir 11.07.2006 13:44
Vladimir
teď mě ještě napadlo - prosím o zkritizování :) mohl bych to udělat pomocí free dizkuze, kde listy…
cpc 11.07.2006 13:41
cpc
Pokud by ti to nevadilo používat :-)
Vladimir 11.07.2006 13:49
Vladimir
Má myslím, že by to šlo a třeba i na miniBB fóru. Jen bys to tam musel dopisovat "ručně". Je i v češ… poslední
Kráťa 11.07.2006 14:05
Kráťa

Mám takový dojem že excel dovede otevřít dokument z a uložit dokument na webový server, pokud tento podporuje WebDAV, ale nejsem si vůbec jistý. Jmenuje se to "složky v síti WWW".

Ale určitě to nepracuje v tomhle režimu, pokud se otevře dokument v prohlížeči; dokument je totiž stažen do Temporary Internet Files na místní disk.
Takže přes browser určitě ne, přes Excel možná.

Pak tu jsou ještě věci jako Sharepoint Services, ale kdybys měl, neptáš se :-)

Jinak jestli je to vnitřní síť, vždy se nabízí možnost nějakého normálního řešení, tedy pokud jde o aktualizaci pouze dat. Třeba použít Excel jako klienta k databázovému serveru, odkud by se data aktualizovala. Každému by se Excel stáhl do jeho Temporary I.F., ale data by se do něj tahala z SQL serveru.

safra, používáš na mě strašně moc sprostých (pro mě cizích:)) slov. slova jako sql, php jsem kdysi slyšel, ale to je tak všechno :). Já se spíš jen ptal, jestli to nejde na freehostingu od ic.cz nějak tak udělat bez uploadování.
Nebo mě ještě napadlo, on to vlatně nemusí být ani excelový dokument, každý zápis se bude skládat z datumu a popisku na jeden řádek, tak excel není podmínka, ale jak to udělat, aby šlo do toho zapisovat?

tak bez znalosti si napsat jednoduchý PHP skript co čte a ukládá záznamy do dazabáze (za předpokladu že to Centrum vůbec nabízí, PHP, mySQL, já nevím) v podstatě jen tak, že se osobně vloupáš do serverovny Centra :-)

Na druhou stranu je to výborný příklad pro začátečníka, pokud by jsi se to chtěl naučit. (Pokud ic.cz nenabízí mysql a php, tak můžeš jít jinam, webzdarma a xhosting nabízejí zadarmo celkem slušné služby).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru