Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zmena IP z pevnej na DHCP a naopak jedným klikom

Zdravim
Potreboval by som vytvoriť .bat subor medzi dvomi počitačmi IPčky ktoré sú priamo spojené
Jednu .bat na pevnú adresu a jednu .bat na dhcp
Potreboval by som meniť jedným klikom IPadrese na .bat
NASTAVENIE bat

pevná:
netsh interface ip set address "Local Area Connection" static 172.40.24.230 255.255.255.240 172.40.24.255 1
pause

dhcp:
netsh interface ip set address "Local Area Connection" dhcp
pause

V XP mi to funguje s týmto nastavením ale Win7 home 64bit vôbec nie
dakujem

používám netsetman, free verze snad nemá zásadní omezení (mám placenou). teď čtu, že od verze 3 zavedli jakési občasné upozornění.

má i ovládání z příkazového řádku - dá se vybrat sekce z .ini souboru.
používám to ve firemním notebůů - při spuštění mé starovní batky testuje firemní bránu. když není, nastaví mi domácí ip. (v práci jsem předtím používal duální adresy z jiných rozsahů)