Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Překopírování systémového disku

Dobrý den. Kamarád mi přinesl počítač, abych mu reinstaloval systém. Ovšem má na systémovém disku nějaká data, která chce uchovat. Takže připojím ten jeho systémový disk ke svému PC a překopíruji celý obsah jého systémového disku na svůj volný disk a on si pak bude postupně tahat s toho mého disku složky které bude potřebovat. Mám ale problém s tím koprováním. Kopíruji i celý adresář WINDOWS, protože ten adresář taky chce uchovat, ale hlásími to pořad "nemáte oprávnění" takže dám potrvrdit. Pak zase: "tento systémový soubor už na disku je, chcete přepsat?" a pořád něco. :-( (A strašně to všechnoo trvá.) Neexistuje nějaký program, ve kterém bych mohl celý systémový disk lehce rychle překopírovat na další. Vím, že existuje Norton Ghost. Ale ten vytvoří archiv a já potřebuji, aby ty všechny složky byly normálně přístupné. Děkuji.

Jenom po tom zkopírování zkontrolujte, že se zálohoval komplet adresář s uživatelskými daty (Buď C:\Users\.... nebo c:\Documents and Settings\....) - otevřete jej a proklikejte se až na plochu či dokumenty.
Někdy se totiž (právě vinou těch práv, o kterých píše kolega níže) tyto adresáře nepodaří zkopírovat, ale jen je Total Commander vytvoří a nechá prázdné.

Ja bych so bootovacim CD s Ghost7 udelal image disku, nebo partition,
to bych kopnul na oddelenou partition v nove nainstalovanem kompu.
prohlizet se da uplne vse a v pripade problemu se to da vratit na puvodni disk a spustit stary system v rom stavu ve kterem byl predtim