Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s explorer.exe ve Win XP SP2 a videosoubory

Mám problém ten, že jsem si postavil PC, nainstalil XP i se SP2. Ale děje se mi to, že když kliknu na videosoubor pravým myšítkem a chci vlastnosti, nebo když ho chci přehrát v Nero Showtime, vždy se složka zavře, Win ohlásí chybu, chce odeslat info Mrkvosoftu o problému a ohlásí neplatnou operaci a že musí program zavřít - a to EXPLORER.EXE!!! takže mi problikne plocha a zase se načte, rozháže ikony a tak. Víte někdo, kde je chyba? díky

[mod]Změna fontu na obyčejný. Není nutné psát celý dotaz kurzívou, k tomu ještě tučnou. (anarchist)[/mod]

Mám problém ten, že jsem si postavil PC

Ano, to je první velký problém, další budou následovat...

Win ohlásí chybu

Jakoupak asi?

Problémy jsou jen s video soubory? Jaké máš ovladače? Jaké kodeky? V jakém formátu je to video? Dělá to u všech video souborů?

Nejdřív je nutné zjistit, v jakém formátu je videosoubor a jaký kodek je potřeba k jeho přehrání (to jsi ještě stále neprozradil). K tomu lze použít např. program GSpot. Kdyby sis prošel historii poradny, zjistil bys, že doporučované jsou kodeky založené na FFDShow a balík kodeků CCCP.

jsem v práci, nemám to tady, ale je to nějaký AVI takže nějakej divX Xvid nebo tak. prostě obyčejná pohádka kreslená, zkoušel jsem mp3 nebo jpeg, ale to nic, jenom videosoubor. Myslel jsem jestli to nemá souvislost s tím Nero Showtime, protože když to otevřu v Real Playeru, tak to přehrává normálně, ale v tom nerovským to blbne s explorerem, takže proto nevím

Páše (páchá :-)) to některý kodek při pokusu Exploreru o zobrazení náhledu nebo dalších možností z místní nabídky. Předpokládám, že to dělá soubor AVI (pro jiné, například MPG je postup obdobný). Spusť REGEDIT, najdi HKEY_CLASSES_ROOT\.AVI, rozbal to a uvidíš tam podklíč ShellEx a pod ním něco jako: {BB2E617C-0920-11d1-9A0B-00C04FC2D6C1}. Smaž to, včetně ShellEx. Explorer se už nebude pokoušet ukazovat náhled a některé kontextové nabídky a za odměnu nebude padat.