Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Admin ma nedostatocne prava?

Reinstalol som WinXPPr. a ako obvyklo uprostred instalacie som zadal heslo Admina a nakoniec instalacie som vytvoril jeden ucet, nazvyme ho X.
Cize automaticky pri starte sa mi spustil ucet X (neni tam heslo) a v Ovladacich paneloch->Uzivatelske ucty mi pri konte X pise Spravca pocitaca.
Spravil som bezny postup ako natahanie Update aktualizacii Winu, bezne pouzivane programy ako Office,nero,nod32 atd a na rad prisiel firewall Zone Alarm. Nainstaloval som ho, resetol pc a mal sa sam spustit (ukazalo by v systrayi ikonku), tak ked sa nespustil isiel som ho rucne spustit (Start->Programy->Zone labs->asi zclient.exe) a vyhodilo mi hlašku že Windows nemoze pristupovat do zlozke ze pravdepodobne je ... a ze nemam dostatocne opravnenia na pristup.
Tak som sa prepol do uctu Administratora (ale najprv ho zapol cez ms powertoys ci tweakui) a to iste.
Ako mam chapat ze ani pod Administratorskym uctom mi nejde spustit ten program ?

Nejak nemozem pochopit tu bezpecnostnu politiku, tie ucty a pod. Nestretli ste sa so strankou kde je vsetko popisane do podrobnosti ako pre blba ? Napr ze naco sluzi ucet Admin, ako sa stat obmazenym adminom a pod... ?

Ak vedla mojho uctu X pise Spravca pocitaca, je to dobre alebo nie ?

To, ze jsi administrator neznamena automaticky, ze mas pristup vsude. Ale jako administrator si ten pristup muzes zjednat - pridelenim prav, prevzetim vlastnictvi slozky, apod.

A kde je to popsano ? No prece ve Windows. Staci na plose stisknout F1 a precist si neco o uctech pravech , podivat se na priklady, nejcastejsi scenare...

Jan Fiala ma sice pravdu, ale obcas delaji windowsy to, ze vyhodi jinou hlasku nez maji, pak se clovek s administratorskym pristupem muze dockat i hlasky ze nema dostatecne opravneni. Me uz se to stalo taky a tohle bude asi tentyz pripad, kdyz ti to na notebooku slo. Ale co to je ti poradit asi nikdo nedokaze, musis zkouset preinstalovavat, treba se to na po treti povede. :-D