Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno síťový tisk přes router ASUS RT-N10U

Dobrý den!
Hledám někoho, kdo vlastní WIFI router ASUS RT-N10U. Má USB vstup pro tiskárnu a v návodu píšou, že po nahráti utility pro síťový tisk jde tiskonout na USB portem připojenou tiskárnu všem účastníkum sítě. Mám WinXP profesionál, tiskárnu HPLaserJet1150. Po náhráni příslušné utility mi v menu routeru správně zobrazilo mou tiskárnu (nezobrazuje žádnou chybovou hlášku)a na skř´ˇnce mi signalizuje LED připojení USB zařízení, ale pokud dám tisk, tak mi vždy vypíše, "Tisk se nezdařil". Pro nastavení USB portu tam vlastně nic moc není. Pokud se najde někdo, komu se síťový tisk podařilo rozchodit, poslal bych víc informací, případně screeny obrazovky. Poslal jsem i dotaz na technickou podporu, ale zatím nic!

děkuji!

Snad ano. Tiskárnu jsem měl naistalovanou již dříve a používal jsem tisk normálně z PC na tiskárnu přes USB. Včera po zakoupení toho routeru jsem ji odpojil od USB PC propojil (opět USB) s tím routerem a nic. Proto jsem znova přeinstaloval ovládač tiskárny, jak je to v návodu a nic se nezměnilo. Přes router stále netiskne. Přímo přes USB PC tiskne pořád normálně.

No tady si asi nerozumíme. HPLaserJet totiž není síťová tiskárna. Já jsem myslel, že tento router právě v sobě obsahuje něco, co udělá z mé USB tiskárny vlastně síťovou (po nhrátí té "utilita pro síťový tisk" z inst. CD). V jedné recenzi tam totiž dokonce píšou, že jde zdílet i data přes ten USB, ale tomu bych moc nevěřil, jelikož v orginál návodu tam nic takového zmíněno není a za cenu 900kč bych to ani neočekával! V orginál návodu ale zdílení tiskárny popsano je a naopak se nepíše nic o tom, že by to musela být síťová tiskárna (ostatně ta by se snad zapojovala do RJ45). Pokud se mýlím, tak se omlouvám a řešime věc zbytečně. Pro jistotu Vám posílám screen kde je ta funkce popsána (příloha h).
No a tu tiskárnu jsem přidal, samozřejmě ji vidím (příloha d)

Děkuji moc, takže v tomto to asi bude, takto jsem to nedělal. Jenom ještě prosím, jelikož síťování moc nerozumím, nechávám vždy v nastavení PC i Routerů DHCP přiřazovaní adres. Půjde to vyřešit i pokud nemám pevné přiřazení adres. Pokud to můžu vyzkoušet, jaké IP tam dát, aby nedocházelo knějaké kolizi. Můj router přiřazuje adresy od IP 192.168.1.1. Můžu tedy bez obav použit tu IP která je ve vašem návodu 192.169.2.1 ten port 9100 je jasný

Takže jsem to nainstaloval přesně podle Vašeho návodu a nějaký výsledek je, zatím ale nepoužitelný. Tisková úloha se již přenese až do tiskárny, akorát to trvá asi 1min (přímo přes USB to tam bylo za 3s) a hlavně tiskne samé šifry. Přestože jsem dal vytisknout jednostrankový kratičký text, vždy mi vytiskne 2 stránky šifer, pak je chvíli klid a asi po 1 min. opět 2 stránky šifer, přestože tisková fronta je už prázdná, takže tisk není jak zastavit stále se opakuje. Nepomůže ani vyp./zap. tiskárny (po zapnutí opět spustí tisk v těch intervalech), pouze vytažení USB kabelu z routeru jej zastaví, takže to jde asi z routeru, nebo PC. Možná tisk zastaví i restart PC. Teď spěchám na odpolední směnu, takže restart PC už nestihnu a další pokusy budu dělat až ve 22:30hod, nebo zítra. Přesto moc děkuji za navedení, pokusím se ještě pohrát s ovládači, případně pokud by jste měl ještě nějakou radu, budu rád, když mi odpovíte, nebo se na toto téma občas koukněte, třeba po svátcích.
děkuji a hezké velikonoce

Zatím se mi to nedaří zprovoznit (situace stále stejná), ale zkusím to na jiném PC v sití a dám vědět. Jenom prosím šlo by tedy k tomuto routeru připojit i ten USB HDD. Pokud by jste uměl poradit i v tom, budu Vám vděčný (já jsem se pokoušel googlit a nic jsem nenašel) navíc teď hlavně bojuji s tou tiskárnou.
děkuji

No právě v návodu nic takového není, ale jeden prodejce (viz má příloha "h") to tam zmiňuje. Možná to je ale jen takový marketingový tah z jeho strany. No uvidím, co mi z podpory odpoví na ten můj dotaz o tom "print serveru", kdybych dal dohromady alespoň tu tiskárnu, tak jim pak dám další dotaz. Teď jsou svátky, uvidím příští týden jak se k tomu postaví.

Tak tiskárnu jako síťovou se mi zatím nepodařilo zprovoznit. Ale po nahrání nového "firmware" fungují skvěle USB flešky jako síťové disky. Takže mám náděj, že zprovozním i tu tiskárnu. Zatím je hodně horko, nechce se mi v tom vrtat a není to až tak důležité, takže píšu jen kvůli té naděje s novým firewallem a USB diskem. Pokud ale někdo máte radu, budu za ní vděčný!

díky moc Lupkovič

Tak zcela náhodou (při řešení jiného problému) se mi podařilo konečně zprovoznit tiskárnu jako síťovou. Už jsem v to nevěřil, protože odborníci z ASSUSu mi odepsali, že pokud není má tiskárna na seznamu podporovaných (a to ona není) tak nepůjde!
- První krok je to, aby byla provedena instalace podle kolegy viz výš http://netcode.cz/articles/router-asus-print-serve r.aspx . Tam jsem dělal první chybu, že jsem ji instaloval klasicky, ne jako zařízení TCP/IP.
- Pak můj problém byl ten, že mi to držel firewall. Stačilo v nastavení vyjímek (ve firewallu Windows) povolit "sdílení složek a tiskáren".

Děkuji všem za rady a snad to pomůže i někomu jinému.

Ahoj všem, měl jsem taky problémy s tímto routerem a tiskárnou Samsung SCX-4300. Nakonec jsem to vyřešil smazáním a novou instalací tiskárny na stolním PC s Win XP dle tohohle návodu http://support.asus.com/Search/KDetail.aspx?SLangu age=en&no=DFF9A3E5-E115-9898-0933-D922CBBF1A2E&t=2 kde narozdíl od vašich předešlých rad nastavují protokol LPR a Quevue name. Ještě jsem do routeru nahrál nejnovější FW. Funguje mi tisk i skenování (ale to pouze z prostředků Windows, SW pro skenování od Samsungu mi mojí multifunkci nenajde, ale to mi zas tak nevadí).
Ale mám problém s NTB připojeným přes WIFI s OS WIN 8. Ten nedetekuje v síti nový HW aby si k němu čuchnul a nechal si ho nainstalovat... Zkoušel jsem multifunkci připojit k NTB i přímo přes USB, aby si jí nainstaloval, ale pak jsem nikde nenašel žádný parametr který bych mohl modifikovat a vnutit tak osmičkám že tiskárna je v síti. Poradíte někdo jak být chytřejší než WIN 8? Díky

nediv se že si s takto nainstalovanou tiskárnou nechuchneš - win nemají odkud vzít ovladače:

Podporované OS: Windows 2000/ XP/ 2003 Server/ Vista

to se týká zřejmě dodaného cd, protože na stránkách výrobce uvádí aktualizované ovladače i pro umatlané windows.

jen poznámka:

narozdíl od vašich předešlých rad nastavují protokol LPR a Quevue name

ale no tak - poslední příspěvek před tebou psal o čem?

Dobrý den všem,
vlastním tento router a chtěl bych k němu připojit tiskárnu.
Žádné z výše uvedených linků s návodem již nejsou funkční.
Našel by se někdo hodný a poradil?

Nevím ani jak tiskárnu dostat do routeru. V záložce usb port (v administraci routeru) je proklik "použijte protokol LPR pro sdílení tisku", ale hodí mne to na stránky asus, kde se zobrazí "stránka nenalezana".

Firmver je aktuální.

Díky