Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno síťový tisk přes router ASUS RT-N10U

Dobrý den!
Hledám někoho, kdo vlastní WIFI router ASUS RT-N10U. Má USB vstup pro tiskárnu a v návodu píšou, že po nahráti utility pro síťový tisk jde tiskonout na USB portem připojenou tiskárnu všem účastníkum sítě. Mám WinXP profesionál, tiskárnu HPLaserJet1150. Po náhráni příslušné utility mi v menu routeru správně zobrazilo mou tiskárnu (nezobrazuje žádnou chybovou hlášku)a na skř´ˇnce mi signalizuje LED připojení USB zařízení, ale pokud dám tisk, tak mi vždy vypíše, "Tisk se nezdařil". Pro nastavení USB portu tam vlastně nic moc není. Pokud se najde někdo, komu se síťový tisk podařilo rozchodit, poslal bych víc informací, případně screeny obrazovky. Poslal jsem i dotaz na technickou podporu, ale zatím nic!

děkuji!

Ahoj všem, měl jsem taky problémy s tímto routerem a tiskárnou Samsung SCX-4300. Nakonec jsem to vyřešil smazáním a novou instalací tiskárny na stolním PC s Win XP dle tohohle návodu http://support.asus.com/Search/KDetail.aspx?SLangu age=en&no=DFF9A3E5-E115-9898-0933-D922CBBF1A2E&t=2 kde narozdíl od vašich předešlých rad nastavují protokol LPR a Quevue name. Ještě jsem do routeru nahrál nejnovější FW. Funguje mi tisk i skenování (ale to pouze z prostředků Windows, SW pro skenování od Samsungu mi mojí multifunkci nenajde, ale to mi zas tak nevadí).
Ale mám problém s NTB připojeným přes WIFI s OS WIN 8. Ten nedetekuje v síti nový HW aby si k němu čuchnul a nechal si ho nainstalovat... Zkoušel jsem multifunkci připojit k NTB i přímo přes USB, aby si jí nainstaloval, ale pak jsem nikde nenašel žádný parametr který bych mohl modifikovat a vnutit tak osmičkám že tiskárna je v síti. Poradíte někdo jak být chytřejší než WIN 8? Díky

nediv se že si s takto nainstalovanou tiskárnou nechuchneš - win nemají odkud vzít ovladače:

Podporované OS: Windows 2000/ XP/ 2003 Server/ Vista

to se týká zřejmě dodaného cd, protože na stránkách výrobce uvádí aktualizované ovladače i pro umatlané windows.

jen poznámka:

narozdíl od vašich předešlých rad nastavují protokol LPR a Quevue name

ale no tak - poslední příspěvek před tebou psal o čem?

Dobrý den všem,
vlastním tento router a chtěl bych k němu připojit tiskárnu.
Žádné z výše uvedených linků s návodem již nejsou funkční.
Našel by se někdo hodný a poradil?

Nevím ani jak tiskárnu dostat do routeru. V záložce usb port (v administraci routeru) je proklik "použijte protokol LPR pro sdílení tisku", ale hodí mne to na stránky asus, kde se zobrazí "stránka nenalezana".

Firmver je aktuální.

Díky