Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černá obrazovka po "vítejte", pomalý start PC

Zdravím. Mám Packard bell Easynote TX86, win 7, intel core i5-480M, 4GB DDR3, 500GB HDD. Poslední cca měsíc se mi PC startuje dost pomalu. Po tom, co naskočí klasické "vítejte" systému win, se zobrazí místo plochy černá obrazovka s kurzorem, tento stav trvá nějakou dobu (někdy minutu, někdy 10min) a pak plocha se vším všudy naběhne a už zpomalený není. Tento problém se objevil poté, co jsem si pouštěla hodně online seriálů přes flash na internetu, nevím jestli to s tím souvisí nebo je to jen náhoda (nerozumím tomu :)). Zkusila jsem vyčistit i defragmentovat disk. Jestli mi někdo poradí čím to může být, budu ráda :) jinak notebook mám ještě v záruce.

avast je antivir, ty se však neumí 100% vypořádat s dnes mnohem běžnějším spyware.

ještě by šlo nechat spustit hijackthis, a jeho log odeslat k auomatické analýze (viz hijackthis.cz)
ale zabere to jen na škodlivý malware, ktežto stejně znefukčňující legální zbytečnosti a nekompatibility to neodhalí.

problikne černá obrazovka po přihlašovací "vítejte" - podezříval bych ovladače grafiky.

asi by nebylo špatné zobrazit prohlížeč událostí, co je tam za chyby.

když dám prohlížeč událostí a v "shrnutí administrativních událostí" kouknu na "chyba" ukážou se mi:

zdroj/ protokol

Kernel-event tracing/ microsoft-windows-kernel-eventtracing/admin za poslední hodinu 2x
disk/ systém za posledních 7 dní 4x
printservice/ microsoft-windows-printservice/správce za poslední hodinu 2x
ESENT/ aplikace za posledních 7 dní 1x
application error/ aplikace za poslední hodinu 2x
Customer experience improvement program/ aplikace za posledních 7dní 10x
DNS client events/ system za poslední hodinuu 43x
microsoft antimalware/ system za posledních 7 dní 19x

"ESENT": oprava u ms se zmiňuje o řadiči domény, to ovšem není tvůj domácí případ
z podobného sudu jsou opakované chyby "DNS client": potíž bych viděl ve špatném nastavení sítě, kdy se pc chce nesmyslně připojovat/ověřovat kam nemá.
druhá možnost může být kamsi bonzující rootkit/jiný malware - ten test superantispywarem určitě proveď.

a dej sem výpis nastavení sítě, jestli dává smysl: start - spustit - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

obsah z poznámkového bloku sem fouknout.

Konfigurace protokolu IP syst‚mu Windows

N zev hostitele . . . . . . . . . : Nara-PC Prim rnˇ pýˇpona DNS. . . . . . . : Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridnˇ Povoleno smŘrov nˇ IP . . . . . . : Ne WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne Prohled vacˇ seznam pýˇpon DNS. . : Belkin Adapt‚r bezdr tov‚ sˇtŘ LAN Bezdr tov‚ pýipojenˇ k sˇti: Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Belkin Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom 802.11n Network Adapter Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : EC-55-F9-21-73-B0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Mˇstnˇ IPv6 adresa v r mci propojenˇ . . . : fe80::dd9a:200e:d3a0:1587%15(Preferovan‚) Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.2.3(Preferovan‚) Maska podsˇtŘ . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Zap…jźeno . . . . . . . . . . . . : 8. dubna 2012 12:57:40 Z p…jźka vyprçˇ . . . . . . . . . : 15. kvŘtna 2148 20:30:07 Věchozˇ br na . . . . . . . . . . : 192.168.2.1 Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1 IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 384587257 DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-15-44-7A-38-00-26-2D-AC-9A-50 Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1 Rozhranˇ NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno Adapt‚r sˇtŘ Ethernet Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20) Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-26-2D-AC-9A-50 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 3: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #3 Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 11: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #5 Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ 6TO4 Adapter: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Reusable Microsoft 6To4 Adapter: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #2 Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 18: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #10 Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano

Přiznám se hledala sem dlouho a nenašla sem, kde to změnit. Sice sem našla že tu priponu opravdu ma, ale to bylo pouze jako přehled informací, nešlo to tam změnit. Ale to snad s tou černou obrazovkou nesouvisí ne? protože ten router mám už dlouho a problemy nebyly. :)

mohlo by to souviset s chybami "DNS client"
a pokud sis mezitím nainstalovala nějaký spyware, nebo se na síť doptávají různé updatovače a automatické aktualizace, chtělo by to na routeru spravit: nikde v nastavení wan a lan nesmí být vyplněna neexistující doména "belkin".
stejně tak počítač nesmí mít nastaveno, že by byl členem nějaké domény - zkontrolovat v příkazovém řádku:

net config workstation

a hlavně vypucovat ten odpad, co se časem usadil v "po spuštění" a teď automaticky startuje při každém přihlášení.

když kouknu přímo na nastavení routeru tak tam je Local Domain Name (Optional) > Belkin, a to sem zkusila smazat ale nejde to, po tom co to smazu a ulozim to to tak zase naskoci. Dívala sem se i v pc do bezdtratovýho připojení přímo na router a tam někde v podrobnostech píše, že mám příponu dns belkin, ale že by to tam nabizelo moznost zmeny, to ne. A právě jinde jsem to už nenašla.

příště stačí alt+printscreen jen pro vybrané okno.
pc se přihlašuje správně na lokální pc, zádrhel s doménou tam není.

routerova doména: kašlat na ni, a nastavit parametry připojení na pc ručně, místo dhcp, ať se to nepřenáší do parametrů připojení.
ve vlastnostech tcp/ip v.4 nastavit:
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom 802.11n Network Adapter
Protokol DHCP povolen . . . . . . : ne
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.2.11
Maska podsite . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Vychozi brana . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8, 8.8.4.4
smůla je že dhcp nastavení se u wifi hodí, potřebovala bys kvůli úchylnému domácímu routeru přepínátko dhcp venku/statické nastavení doma.

msconfig.exe je téměř nepoužitelný zmetek, lepší info a větší okno má codestuff starter. zrušil bych:
- adobe updater a adobe reader cosi,
- google update (pokud nepoužíváš google earth nebo jak byly ty lokální mapy),
- belkin tray application = to je něco k routeru? zbytečnost, stačí že funguje síť.
- quick time automaticky po startu? proč?
- a tamty srandovní viry z c:\windows\temp\(číslo).exe rovnou smaž z disku.