Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadny HDD

Kolegynka ma disk WD400 - 40GB, ktory "mala" plny fotografii - cca za poslednych 5 rokov a zial nezalohovala si nic ...
Tento disk havaroval takym sposobom, ze teraz ho nedetekuje ani BIOS v mojom PC a ani v jej, pri pokuse o detekciu v nom iba klepe a ziadnu geometriu BIOS nenacita.
Pri pouzivani utilit s Hiren's CD ani jedna z nich nevedela precitat data z disku .
Myslite ze existuje este nejaka moznost ako by sa dali zachranit data?
Este podotazka.
Ked v nom len "cvaka" a nepovie aku ma geometriu - neznamena to ze je poskodena "len " vonkajsia elektronika, ktora by sa teoreticky mala dat lahsie vymenit...alebo nekomunikovanie s BIOSom moze sposobit aj vadna platna,hlava atd...

Telefonicky dotaz na cenu za obnovu dat na spec. firmu skoncil cenou cca 10000Sk, co je pre nu neprijatelne:(.

Velmi rad by som jej pomohol...
Dakujem za reakcie.

zkus sehnat totožný disk a vyměnit elektroniku (totožný znamená stejnou kapacitu, typ, šarži a nejlépe i firmware). Ale ani to nemusí vést k úspěchu, chyba totiž může být i ve vnitřní elektronice.

Jinak si tipnu - je to WD Protége? (nebo caviar? - osobně tipuju Protége). BTW, kdyby to byl Protége, tak myslím, že doma ještě mám jeden s vadnými sektory, tudíž bych ti teoreticky mohl poslat desku.

Dik za snahu pomoct, ale je to WD Caviar Product of Malaysia.

Ja som bol v tom,ze ak BIOS nevie detekovat v "AUTO Mode" typ disku a geometriu tak to snad bude odidena elektronika...

Ale ked zadam geometriu rucne /zistenu z Inetu/
Cylinders:168836
Heads:16
Sectors:63 /Takto zadana kapacita je len 8GB???/
Tak niektory zo sw z Hearen's CD spravne urci ze ide o WD400 ale s nulovou kapacitou =>nic s takymto diskom nevie robit...
Ak skusim vystavit hlavicky na nejaky seek takto v nom len tak cvakne...Cize ako keby elektronika bola OK, ale ta detekcia???neviem.

Velmi by mi pomohla nejaka web stranka s fotografiami rozobrateho disku s podobnou konstrukciou resp... zatial neviem taku najst. Nepozna niekto?

Zatial to samozrejme rozoberat nejdem ale....

Nebo muze byt pzkozeny bios na diku .Ale vneakem specializovaném servisu určitě pomůžou.
Pokud v disku cvará je možné že za chodu mohl utrpět náraz . Jinak plotny s daty by měli byt v pořádku. Mě zase v disku píská . Hodně štěstí.

Možná blbost, ale kdysi dávno, jak docela často odcházely disky, tak jsme experimentovali a někdy pomohlo zabalit do igelitového pytlíku a hodit na deset-dvacet minut do mrazáku. Zní to divně, ale disk se poté rozjel...když nepomohl mražák, tak občas zase pomohlo prudce hodit do peřiny, či polšáře..já vím zní to divně, ale tři-čtyři disky jsme tak rozjeli...