Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadny HDD

Kolegynka ma disk WD400 - 40GB, ktory "mala" plny fotografii - cca za poslednych 5 rokov a zial nezalohovala si nic ...
Tento disk havaroval takym sposobom, ze teraz ho nedetekuje ani BIOS v mojom PC a ani v jej, pri pokuse o detekciu v nom iba klepe a ziadnu geometriu BIOS nenacita.
Pri pouzivani utilit s Hiren's CD ani jedna z nich nevedela precitat data z disku .
Myslite ze existuje este nejaka moznost ako by sa dali zachranit data?
Este podotazka.
Ked v nom len "cvaka" a nepovie aku ma geometriu - neznamena to ze je poskodena "len " vonkajsia elektronika, ktora by sa teoreticky mala dat lahsie vymenit...alebo nekomunikovanie s BIOSom moze sposobit aj vadna platna,hlava atd...

Telefonicky dotaz na cenu za obnovu dat na spec. firmu skoncil cenou cca 10000Sk, co je pre nu neprijatelne:(.

Velmi rad by som jej pomohol...
Dakujem za reakcie.

Možná blbost, ale kdysi dávno, jak docela často odcházely disky, tak jsme experimentovali a někdy pomohlo zabalit do igelitového pytlíku a hodit na deset-dvacet minut do mrazáku. Zní to divně, ale disk se poté rozjel...když nepomohl mražák, tak občas zase pomohlo prudce hodit do peřiny, či polšáře..já vím zní to divně, ale tři-čtyři disky jsme tak rozjeli...