Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potíže s optickou myší

Moje myška se jmenuje Genius NetScroll EYE/U+P a mám tu mrchu rád.
Ale poslední dobou dělá vylomeniny.
Nechce např. vybrat text ke kopírování nebo jeden click jsou clicky dva.
Myšku jsem vyčistil a ani různá nastavení v ovládacích panelech nepomohla.
Najde se kocour, který ji domluví?

Jj, "proklikany" mikrospinac. IMHO (j.) se oprava docela vyplati - spinac stoji patnact korun (plus/minus), ochotny kamos s pajkou dve :beer:. Kryska je za cca 250 penez. Neni-li kamos norek, prijde oprava levneji, nez nova minda. Nehlede k citovemu vztahu (k mysi) :))...

A mozno je tam len studenak a staci to prepajkovat. Zazil som uz v jednej mysi od MS ze na jednom spoji vobec nebol cin (pajka), len tak prilozeny kontakt k plosaku :-D Spravalo sa to podobne... Ak nestaci prepajkovat tak novy spinac, ale kedze ona sa postupne opotrebuva cela mys a ktovie kedy sa zacne lamat aj kabel a srat dalsie veci, ani nova mys nie je na skodu...

Pravda. Koupit novou a puvodni nechat opravit. Vzdy se vyplati mit doma krysku "do foroty" ;-).

BTW: se studenakem jsem se v mysi uz taky setkal - levny opticky Logitech. Cin tam byl, ale pri vlneni (ci jak to vubec tamanci pajeji) nejak pozapomnel prilnout k vyvodu stekru (konektor kabliku) :-)...

Mám ještě Wacompírko, ale ještě jsme si moc neužili, kromě kreslení.
Koukal jsem na různé krysky na internetu a přivítal bych nějaký tip.
Co ty laserovky? Nebo, co v současnosti je asi nejlepší?
Kritéria: přesnost a spolehlivost.
Děkuji za návrhy.

Mohutně nasaješ vzduch z celého okolí do plic, až vylezou oči z hlavy a pod tlakem vyfoukneš do tý ďoury, odkud to svítí. Pro lepší účinnost tajfůnu z huby je vhodné myš rozebrat a funět vrchem. Též lze výhodně použít stlačená atmosféra do spreje nebo hustilka na tříkolku.

Tebou popisovana (i kdyz jiste sofistikovana) technologie ovsem skryva jista uskali:

1. Po hyperventilaci a naslednem "Total Recall" efektu muzes byt usmrcen lovci hlemyzdu.
2. Mocny van z oralnich partii s sebou nese nezanedbatelne mnozstvi sekrece, ktera obsahuje ptyalin a jine travici enzymy - poleptani opticke soustavy hlodavce je nasnade.
3. /ad 2./, s tim rozdilem, ze nezvratna degenerace postihne i "mozek" neboheho zarizeni.
4. Trikolku vlastni jen hornich deset tisic. Tito jedinci zasadne nezapujcuji "service tools" vyfukovacum mysi.
5. /ad 1./, mocny vydech muze zpusobit vybuch aneurismatu, jenz od narozeni drima v tve lbi a ceka na vhodnou prilezitost.

My, patrici do tajne spolecnosti cisticu mysi, pouzivame stetec na optiku. Howgh...

Ale tahle úskalí je možné jednoduchým způsobem potlačit:
Před vlastním úkonem provedeme desinfekci patřičných partií čistým alkoholem (vodka, ne fernet (optika by zahnědla)). To opakujeme 5x až 7x.
No a pak je už jedno kam foukáme.