Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cinkani v disku

ted uz to nastesti nedela, ale asi tak pred tejdnem mi disk sel straasne pomalu a obcas v nem jemne cinklo (opravdu jen jemne). nevite co to znamena? ted uz funguje, ale jak sem pred chvilkou formatoval jednu partition na ntfs, skoncilo to u asi 26% a dal to jit nechtelo mrcha jedna. tak sem mu rek at to naformatuje rychle (nakej rychlej format ntfs nebo co) a dobry, zatim jde, tuk tuk

//edit: joa je to disk do notu, ale to asi neni dulezity..

reknu vam, vy ale umite cloveka potesit. ale nekde v hloubi duse sem si to myslel... nastesti na tom uz zadny data nemam, pokousel sem se obnovit ty, co sem si minule omylem odstranil a nepovedlo se, takze je cistej, a nejspis tak i zustane :-/ diky moc...

ps: nejde nak ty vadny sektory proste obejit? ale asi ne, kdyz uz me rovnou takle posilate k popelnici... myslim neco jako se to delalo u disket superformatem...

//edit: joa scandisk uz jede, S.M.A.R.T nevim co je, tusim ze neco v biosu, ale dohledam si to...

Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology System

Monitoruje stav hadru (teplota, casove prekrocene meze seeku, spolehlivost R/W,...) porovnanim s parametry stoprocentne funkcniho disku, ulozenymi vyrobcem ve FW. Vicemene (dle mych zkusenosti spis mene ;-)) dle teto technologie odvodis, kdy ti zhruba zesne disk...

Mám 4 roky staré 2 HDD WD a v jednom mi hlavičky sem tam cinknou, cca 1x za měsíc.
Jediný problém nastal, když vypli proud, scandisk trval dlouho, tak jsem sjel HDD
disketou od výrobce, našel chybu a vadné clustery přeadresoval do nadlimitní části HDD,
o žádná data jsem nepřišel a jedu furt pryč. Zkus najít podobnou utilitu :

http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/Tosh ibaCSG/jsp/home.do?service=CE&LNG=21