Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno linux a ovladace graficke karty omega

muzete nekdo poradit amaterovi, jestli se pri instalaci linuxu musi sehnat i ovladace graf. k. pod linux? hledal jsem u ATI a ta ma primo udelane pro linux, ale ja pouzivam omegu a u nich jsem to nenasel. znamena to, ze omega ovladace pod linuxem nepujdou?
pak taky jeste jednu vec, jeslti kdyz si vyberu ruzne distribuce linuxu, jestli budou napr. ovladace grafiky fungovat pod vsema. to stejne napriklad u opery.

Radku, ovladače jsou extra pro každý OS, Linux má své, Windowsy mají své a nijak se neovlivňují. SW by měl fungovat na všech distribucích, za předpokladu, že daná distribuce rozumí archívu instalačníbo balíčku (RPM, DEB, apod.) a dále v případě modulů do jádra záleží, zda jádro má všechny náležitosti.