Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno linux a ovladace graficke karty omega

muzete nekdo poradit amaterovi, jestli se pri instalaci linuxu musi sehnat i ovladace graf. k. pod linux? hledal jsem u ATI a ta ma primo udelane pro linux, ale ja pouzivam omegu a u nich jsem to nenasel. znamena to, ze omega ovladace pod linuxem nepujdou?
pak taky jeste jednu vec, jeslti kdyz si vyberu ruzne distribuce linuxu, jestli budou napr. ovladace grafiky fungovat pod vsema. to stejne napriklad u opery.

Radku, ovladače jsou extra pro každý OS, Linux má své, Windowsy mají své a nijak se neovlivňují. SW by měl fungovat na všech distribucích, za předpokladu, že daná distribuce rozumí archívu instalačníbo balíčku (RPM, DEB, apod.) a dále v případě modulů do jádra záleží, zda jádro má všechny náležitosti.

tak to potom sedi, protoze nema nikde ovladace pro linux, ja myslel, jestli jsem to nahodou neprehlidl a nebo jestli nahodou nejdou pod obema systemy. jinak o linux jsem se zacal zajimat pred 2 hodinama a napadlo me to po te, co jsem si stahl pred par dny open office a jede to uplne bez problemu

Pokud se chceš s linuxem jen zatím seznámit, stáhni si Kubuntu 6.06, nebo Slax. Vše ti poběží z CD a nemusíš nic instalovat. Pokud se ti bude OS líbit, v Ubuntu/Kubuntu máš nabídku na instalaci za běhu systému. O ovladače grafické karty se starat nemusíš, linux ti většinu grafických karet zprovozní automaticky. Ovladače instalovat budeš jen pokud chceš víc, než běžné funkce grafiky .Napiš, co máš za PC- procesor, velikost paměti, velikost HDD, připojení k internetu, ať víme, jaká distribuce se pro tebe hodí.V lepších :-) trafikách se poptej po časopisu Linux+, v posledním čísle je několik distribucí:Slax,Ubuntu 6.06, Linux+ Live DVD, Kubuntu 6.06 OpenSUSE 10.1. Je to na 2 DVD za 179 kč.
Závěr: shánět ovladače grafické karty nemusíš

jo jo, uplne zacinam, vcera jsem si stahl suse a mandrivu live cd a dvd a ani jedno nebootuje, nasel jsem nekde na netu, ze nekdo mel podobny problemy. doporucujou tam jeste slax a ubuntu a red hat. ten jsem nestahl, ma 3.9gb a to bych presvihl FUP u chella. mam 2600barton, 512mb ram 400mhz,pripojeni jak jsem psal chello, ale kaslu na ne a jdu zpet k netboxu. HDD 120 sata/7200 ot., ovladace grafiky jsem hledal prave proto, ze jsem v diskusi nasel, ze nejakej borec, co sam rekl, ze velmi dobre opvlada win a pracuje jako spravce site po deset let, ma problemy vychytat ovladace na grafiku

pokud stáhneš iso obraz disku, musíš ho vypálit jako obraz. V NERO Express je to myslím nabídka Vypálit obraz disku nebo uložený projekt a v něm vybereš stažený obraz distribuce. Pokud to iso vypálíš jako data, nenabootoješ z něj.Jak jsem psal, ovladači se netrap, v linuxu jsou nejčastější problémy s WiFi a to ty nemáš.

Pokud máte CD1 Mandrivy 2006 a DVD Vám nebootuje a nechcete dělat bootovací disketu, potom můžete udělat následující:
1. nabootujte do úvodní obrazovky z CD1
2. stiskněte F1.
3. vyměňte CD za DVD1
4. stiskněte Enter a už jede instalace z DVD

Na vyzkoušení mandrivy je dobré CD Mandriva ONE, funguje jako live a dá se z něj instalovat
( čeština je na Eastern European Edition, ne na Central European!)

Disky můžou být vypálený dobře, ale stažený špatně. Je to z FTP, nebo tahaný přes torrent?

Na pálení ISO je free malinký prgram isorecorder na stránce:v2.htm pro toho, kdo nemá NERO a nebo v něm neumí.

Já když strčím do mechaniky CD s Mandrake 9.1, vidím v průzkumníku složky Boot,dosutils,images,isolinux....a soubory README.txt, index.htm a podobně.Pokud vidíš jen jeden soubor, vypálil jsi to jako data ( vyhazovat to nemusíš, máš to jako zálohu, ze které to jde vypálit).

spatne? mam to stejne jako vypalene iso translatoru a tam se to vse zobrazuje stejne. podle meho ti pruzkumnik nikdy iso neotevre, alespon ne na mem pc. mam nekolik iso vypalenych na pc a nikdy je pruzkumnik neotevre, pokud je nedam do virtualni mechaniky a ony normalne v mechanice jdou spustit

Jak jsem ti uz psal, vypal to tak jak jsem ti radil vyse a uvidis. Pak se ti bude obsah toho cd zobrazovat i v pruzkumniku. A hlavne ti pujde z toho CD nabootovat.

Dalsi postup primo v neru:
File->Open a tam vyber ten iso soubor. Pak to vypal.

EDIT/
ISO soubor je vlastne "zabalene" cele CD do jednoho souboru. Vcetne informaci jestli jde z toho CD bootovat, apod. Kdyz budes pri vypalovani postupovat jak jsem ti napsal, tak potom dojde k "rozbaleni" toho iso souboru a vytvoreni "normalniho" obsahu cd.

z ISO image vypáleného na CD jako soubor (tj. na cd vidíš něco jako linux_image.iso) ještě nikdo nikdy nenabootoval (s výjimkou virtuálníchj počítačů) :-D

Pokud neumíš vypálit ISO jako CD (což je sice základní znalost ale budiž), udělej to tak, že namontuj to iso do virtuální mechaniky a pak ve vyplaovacím SW dej kopírovat CD z virtuální mechaniky na "reálnou". Doufám, že víš jak se kopíruje CD 1:1, pokud ne, ani ten linux raději nezkoušej, ušetříš si čas, nervy a hlavně z tebe nebude další zapšklý antilinuxák, který očividně přecenil své síly.

Neber si to osobně, tohle jsem u pár lidí už zažil a u všech to skončilo velmi pevným přesvědčením, že linux stojí za pendrek (což rozhodně není pravda, ale Linux jednoduše vyžaduje alespoň základní znalosti PC - jak softwarové, tak hardwarové)

V tomhle případě bude jediný problém v tom, že uživatel je naučenej na virtuální mechaniky. Ať už virtual v Neru, v Alkoholu, či jiného kýho výra. Jakýkoliv CD s image, co strčí do mechaniky (hlavně asi gamesy), může v pohodě instalovat a vůbec si nevšimne, že se nejedná o klasické instalační CD. Jenže teď prostě musí z normální mechaniky bootovat a padla kosa na kámen.
Ale irituje mě to zabedněné tvrzení "myslím, že jsem to vypálil dobře", i když mu tady spousta lidí tvrdí, že je to VYPÁLENÉ ŠPATNĚ. A to na základě jeho informací. :-)

Ehm, aha. Vypálit obraz a vypálit jako obraz je něco jiného.

Schválně jsem to teď zkusil. Použil jsem Nero 6.6.0.12
Nakopiruj si někam na disk (pokud používáš jen jednu mechaniku) ten soubor ISO.

Spust Nero Burning ROM. Je to druhá položka Nero > Nero 6 Ultra Edition > Nero Burning ROM

OdCanceluj ( :-) ) vyskakovací okno s nabídkou kompilací, zbyte ti okno Nero Burning ROM s šedým pozadím.

Zvol Otevřít a vyber ten ISO soubor. Vyskočí ti nabídka Burn Compilation,
v levém okně bude podle media CD Image, nebo DVD Image.

V případě Mandrivy pravděpodobně DVD Image (je trochu větší). V záložce Burn nech zatržené jen Write.
Předpokládám, že máš v mechanice prázdné DVD medium.

Pokud se ti při vložení prázdného media spouští nějaká kontextová nabídka, třeba "Co chcete s mediem udělat", tak ji stornuj.

V Burn Compilation odklikni Burn (Vypálit).

Na výsledném DVD (CD) musí být vidět (a pokud budeš postupovat podle popsaného postupu tak i bude) v Průzkumníkovi víc souborů. Pak je to správně. Pokud je v průzkumníkovi vidět jen jeden soubor (veeeeeliký), je to špatně.
Howgh

no je to tak, mas recht. tak tomu bych neveril, ted jsem to udelal nahodou nezavisle na tobe jak pises a uz to funguje. :-D;-) akorat muzes mne rict proc nesel mail? to z live cd nefunguje? nesel mail, nesla nainstalovat opera, hlasilo to nejakou chybu a taky se mne nelibilo, ze monitor jel jen na 85mhz , jsem zvyklej na vic a nikde jsem nenasel nastaveni. jinak to nevypada vubec slozite, cekal jsem to horsi. ovsem uz jsem zjistil nekolik programu, ktery mne urcite nepojedou a to je blby....

Člověče, ty ta téhle poradně můžeš sloužit jako odstrašující příklad!

"proč nešel mail?" - jaký mail? v jakém operačním systému? jak jsi ho nastavoval? nešlo odesílat i přijímat?
"nešla nainstalovat opera" jak jsi instaloval?odkud jsi ji stáhnul?
" hlásilo to nějakou chybu" jakou ?
" nenašel jsem nastavení" díval ses do nápovědy?
" několik programů, který mně určitě nepojedou" jaké programy?
na tvoje otázky jsou odpovědi na stránkách www.pc.jasnovidci.cz , tak se tam podívej!

no mail nesel v mandrive, prece tu jsem zkousel jak jsem uz vys psal. operu jsem instaloval klasickym zpusobem, ke kteremu me navedla sama mandriva-tam nejde udelat chyba, opera byla stazena z opera.com pro mandrivu, takze jsem tady urcite chyby nedelal. do napovedy jsem se dival, ale k cemu ti je napoveda, kdyz to hlasi, ze neni instalovnana a nebo je pro jistotu v AJ. nepojede ucetnictvi a to je problem a pak jsem zvyklej na nejaky progrym na snimani obrazovky, i kdyz ten by se mozna dal najit. jinak jestli se podivas ja nemel otazky, ja jen konstatoval a zeptal se jen na to, jestli jde v linuxu spustenym z cd instalovat.

Nononot už odpověděl přesně. Jen doplním, že v live zřejmě instalovat nepůjde, je na vyzkoušení (pokud pod live myslíš nabootovaný OS bez instalace). Nastavení frekvence monitoru také předpokládá instalovaný systém, v live to pojede v nějakém bezpečném nastavení. :-)
No a jinak doporučuji k nahlédnutí:
doc
a konkrétně:
ftp://mandriva.contactel.cz/people/bibri/doc/manual -mdv-2006cz_1_Pouzivame_Mandriva_Linux.pdf
a
ftp://mandriva.contactel.cz/people/bibri/doc/manual -mdv-2006cz_2_Mandriva_Linux_pod_lupou.pdf

ja si myslel, ze to nepujde, kdyz mam jen cd, neinstaloval jsem to na disk. jinak si ale stejne myslim, ze je to k nicemu, ucetnictvi nesezenu a navic treba za suse platit 1500kc rocne rozhodne nehodlam, to je urcite lepsi mit win a za ty 3-4 roky nez budou novy, ti to vyjde levnej nez linux a nemusis travit spoustu casu hledanim kdovi ceho.nadavaji na to i lide, co linux pouzivaji, jak jsem cetl. no a mandriva je sice cela zdarma, ale suse je vic doporucovanej, co jsem zatim cetl, ale asi mozna proto, ze je placenej. samozrejme mluvim o podpore.

Záleží na tom, proč chceš linux instalovat. Pokud ho chceš používat ve firmě na účetnictví a kancelářskou práci, tak pro tebe není.Chceš-li ho používat doma na bezpečný pohyb po internetu, na mail, přehrávání videa, přehrávání muziky, tvorbu webových stránek- pak to běhá vcelku v pohodě. Při ceně 1500 kč za podporu u SUSE bys netratil ty, ale firma SUSE (podle toho, jak jsme tady v poradně dělali podporu u vypálení obrazu disku :-) ) patrně by musela najmout někoho zvláště psychicky odolného.
Linux vyžaduje ochotu se učit a snahu pochopit a tedy taky spoustu času ( ale čas ti PC žere tak jako tak).
Já ti doporučuji buď na linux na tvém PC zapomenout, nebo ho zatím používat jen ve formě live distribucí abys měl alespoň možnost si systém vyzkoušet a trochu se v něm vyznat a jako záchranu, když windows zkolabují( nebo jsou zavirované, napadené spywarem).Další možnost je nainstalovat jako druhý OS a spouštět Windows jen na věci, které v linuxu dělat nejdou a nebo sice jdou, ale obtížně.
Zapomeň na to, že vložíš CD či DVD, za 30 minut nainstaluješ a tím vše končí a máš na PC "Windows",které jsou ne od Billa, ale od Linuse.
U některých distribucí je dost rychlý vývoj a to co nefunguje dnes, to může po automatickém upgrade třeba v Ubuntu fungovat zítra. To co o linuxu napíšeš dnes, to už často druhý den neplatí.
Promiň, jestli jsem byl někdy nepříjemný a užij si léta- koukám, že jsi na netu od rána do večera.
Jinak si myslím, že tímto bychom měli otázku ovladačů grafiky v linuxu už uzavřít :-)

v pohode, nemusis se omlouvat, ale je fakt, ze mne neco od tebe i stvalo, ale nema cenu to resit. ony se myslenky nekdy dost tezce formuluji pres net a navic, kdyz nemas o necem ani paru. proc chci linux? reknu ti to takhle. vys uz jsem psal, ze jsem nainstaloval OpenOff. a nemuzu si na to stezovat, zacal jsem se trosku pidit po bezpecnosti pc a objevuju, ze linux by mel byt stabilnejsi, bezpecnejsi atd. a zdarma a protoze nechci platit za sw, tak jsem si rekl, ze to zkusim. chtel bych ho pak mit na jednom cd s win. ted uz vim, ze z live cd nejde instalovat atd., ale to jako obyc. uzivatel nemas sanci zjistit, co jsem tak patral po linux forech, tak lamam nikdo rad neradi a tak jsem si rekl, ze to zkusim sam a ono to neslo tak lehce. proste uz asi musis o tom neco vedet. dnes mam pro jistotu na druhym disku(nekde jsem se docetl, ze linux si pri instalaci na disk muze delat co chce a nenajdes uz win a protoze nevim cemu verit, tak jsem to dal na druhy disk)nainstalovany suse 10.1 a jede vse v pohode. jen nejak zatim nechapu fw, nainstaloval jsem operu a nemuzu ji nikde najit, ale jinak to vypada vse pekne a zajimave. programy pro ucetnictvi jsem uz taky nejaky nasel, ale problem je ten, ze nejsou zdarma a nebo ve verzi start, coz pod win neni problem. tak nejak jsem zjistil, ze linux je sice zdarma jako system, ale platis pak za podporu atd. a vyjde to asi i draz nez koupe tech blbych win. zvykl jsem si u win na nejake programy, ktere asi pod linuxem urcite nepujdou(dumetr, poute66 atd.)a tak nejak zacinam prichazet na to, ze nejlepsi pouziti by asi bylo takove, jak jsi castecne psal a to, ze bych mel na pc win a na net pouzival linux, coz by mne nevadilo. takhle to asi mozna udelam, ale musim zjistit jak nastavit fw, kde najit nainstalovane programy(v konqueroru jsem prolezl vse a nikde to neni)atd. proste ovladani, jinak nastaveni ruznych veci uz umim, jediny co je problem a nevim jak na to, je graf. karta. SUSE si pridal nejaky ovladac ke karte, kterou nemam a dost blblo ovladani a mizely nejaky veci atd. postoural jsem se v ovladaci monitoru a je to ok. ten ovladac vymenit(monitoru) jde, ale u grafiky ne a to mne celkem stve. ano otazka grafiky u ovladacu je uzavrena, ale nezodpovezena zcela, napr. diky tomu, jak jsem psal, ze nechapu proc nejde zmenit ovladac respektive graf. karta a jde jen upravovat, ale tam neni moznost vyberu jine graf. karty. proste je to asi o tom, ze win nainstalujes a jede i nezkusenemu temer vse a v linuxu si muzes temer vse prizpusobit a hledat a hrat si se vsim moznym, ale stravis s tim 5x tolik casu, nez se to naucis.

Otázku ovladače v linuxu jsem chtěl uzavřít proto, že 95% textu tady se týká úplně něčeho jiného- vypálení obrazu disku, výběru distribuce, ekvivalentu používaných programů v linuxu a pod. .Linux se na jednom disku s Windows snáší, ale je lepší si windows věci zálohovat, nebo instalovat linux na jiný disk, protože člověk se může někde ukliknout i když je zkušený.Té podpoře u linuxu nerozumím- kdo by ji měl bezplatně dělat? Firma, co nějakou distribuci vyvíjí? Už jsi někdy zkoušel nějakou podporu u Windows ?
Problém, který mají mnozí tazatelé je ten, že píšou: vyhodilo to nějakou hlášku, SUSE si přidal nějaký ovladač a podobně .
Windows po instalaci sice chodí i málo zkušenému uživateli, ale otázka je jak? a jak dlouho?.Znám dost lidí, kteří měli Win98 a když vyšly XP, nemohli se v nich orientovat.
Začátečník v linuxu často zkouší dělat věci tak, jak je zvyklý z Windows a z toho vznikají problémy. Já na tvém místě bych zkusil ještě další distribuce Ubuntu ( nebo Kubuntu- to je Ubuntu s KDE desktopem) a Mandrivu ONE Eastern ( spustíš ji z CD jako live, ale ze spuštěného linuxu ji můžeš instalovat stejně ,jako je to u Ubuntu). Po pár týdnech zkoušení bych pak teprve vybral tu, která mi nejvíc vyhovuje.

jasne, jsem zvyklej z WIN, ale v SUSE ani Mandrive ten rozdil neni nijak velkej. ja nemyslel jen placenou podporu, kdyz se na neco ptas nebo jak jsi to pochopil, placeny jsou podle vseho i aktualizace a to fakt vyjde win levnej, nez tech 1500/rok za suse. mam suse na druhym disku, ale dnes jsem si udelal virtualni disk a fyzicky hdd odpojim, je to pomaly. s virtual diskem nebo jak se tomu rika jede vse ok.jen mam zatim problem s fw ve win. nevis nahodou kdyz mam zaplej SUSE na virtual disku a chci s nim na net, jestli muzu vypnout fw ve win a nic skodlivy se do Win nedostane a nebo by vypnutim Win fw byly win ohrozeny? nikde jsem to zatim nedokazal najit ani vycist. pokud totiz jsem v suse virtual, tak se stejne pres win pripojuje na net a ja zas musim do win a povolovat ve fw. ubuntu ani kubuntu se mne zatim nepodarilo rozjet, ale je to zbytecny, ta mandriva i suse jsou ok. ted jen porad premyslim, jestli to opravdu ma smysl , si zvykat zas na neco jiny, kdyz jsem se sotva naucil aspon neco o WIN. zitra jeste zkusim red hat a uvidime jestli neco necham. musim zkusit i ty nahradni programy, na ktery jsem zvyklej. jinak od win jsem nikdy zadnou podporu nezkousel a asi ani nebudu zkouset

Já bych už tady nepokračoval - původní otázka byla na ovladač grafiky v linuxu !
Co se týká placení za linux, téměř všechny distribuce se dají bezplatně stáhnout a používat, ale existují firmy, které k produktu přidávají něco navíc ( tištěný manuál, instalační a další podporu, důkladně testovaný a odladěný systém). To jsou všelijaké ENTERPRISE edice. Těch 1500 kč za podporu a upgrade se podle mne týká verze, která není pro běžného domácího uživatele ( SLED? ). Mě se SUSE vždycky líbilo, ale už mám instalovaný Kubuntu a zatím jsem ho začátečnickými pokusy nedokázal odpravit tak, abych musel instalovat znovu a nebo jinou distribuci. Navíc SUSE 10.1 se prý moc nepovedla. Navíc u Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu se dostupností aktualizací nemusím trápit.
Spustit ve Windows jiný systém jsem nezkoušel, ale mám dojem že se spouští na virtuálním PC- ve VMWare nebo Microsoft Virtual PC, takže virtual není jen disk , ale virtuánlí je celé PC.
Tím Red Hatem máš na mysli Red Hat Enterprise Linux a nebo to bude volná Fedora?

Proč si chceš "zvykat" na něco jiného? Já bych to napsal spíš " poznat něco jiného " nebo " rozšířit si znalosti ". Nebo se bojíš vyčerpání mozkové kapacity? :-).

Tímto v tomto threadu končím.
Další informace najdeš třeba tady:kde-ziskat.html a nebo tady:usl.html

tak ti jeste odpovim. proc chci zkouset? protoze se chci co nejmene namahat a vybrat takovou distribuci, u ktere se nejmin nadru a nejmin naotravuju lidi, kteri tomu rozumi. jo myslel jsem fedoru od red hatu, tu jsem jeste nezkousel. zkousel jsem kubuntu, suse, mandrivu a nejvic se mne libi suse. neumim posoudit, jak se povedl a nebo nepovedl, hulan psal, ze je nejlepsi, ale o hulanovi vim uz sve. samozrejme jsem take nekde vycetl, ze je spatny, ale dalsi hned oponovail a tak nezbyva nez vybrat to, co se mne asi nejvic vizuelne libi a nejlip ovlada. neumim ovladat opradne zadnou z uvedenych diistribuci a tak jsem zustal u suse. mas pravdu za SLED u suse se bude platit cca kc /rok, ale nekde jsem cetl, ze kdyz nezaplatis, tak nebudes mit ani aktualizace, co je na tom pravsdy nevim, pokud to tak je, tak je to spatny a suse mit nebudu. jinak se s tim zatim celkem trapim a zaroven hraju, ale to je jedno. co je horsi, ze mne to prijde oproti win xp strasne pomaly a nejaky neohrabany a nevim zatim proc. takze asi tak, jinak diky za odkazy, ten prvni znam. diky za ochotu. jinak s tim virtual pc uz jsem to vyresil, kaslu uz na to a vse jsem ve fw pro virtual pc povolil a uz mne vse jede bez problemu.

Z tvojí odpovědi není jasné, jestli jsi to pálil znovu. Těch několik souborů je vidět v průzkumníku a nebo v NERO Virtual drive? V předchozích postech jsi psal, že v průzkumníku vidíš jen jeden soubor! Myslet prý znamená houby vědět! :-)

Asi by bylo lepší změnit text otázky protože už neodpovídáme na problém grafiky v linuxu !

na cd se v pruzkumniku objevi jen jeden soubor a nema oznaceni

Je tam vypálený zabalený ISO soubor. Virtuální mechanika Nera si ho rozbalí, protože soubor ISO pozná. Průzkumník si rozbalí prd, jen ti ukáže to co na cd je - jeden ISO soubor, co nemá označení. :-) Schválně si ten jeden soubor co nemá označení zkus rozbalit třeba ve WinRaru. To, co uvidíš rozbalené ve WinRaru, by mělo být vidět na dobře vypáleném CD.
edit: Ovšem postup rozbalit na disk pomocí winrar soubory a ty pak vypálit nepoužívej. CD by na 99% nebylo bootovací, i kdyby tam všechny soubory byly správně.

tam je vždycky Maurenc ! ( to je z Cimrmana)
V průzkumníkovi Windows musíš na správně vypáleném obrazu CD/DVD vidět soubory a složky! Co si o tom ty myslíš je úplně jedno!iso se nepálí jako data, ani jako bootovací! V NERO Express je to poslední nabídka dole: vypálit obraz disku, nebo uložený projekt. Cokoli jiného je špatně.Pokud si toho translatora a jiné iso obrazy vypálíš jako obrazy disku, složky a soubory na nich v průzkumníkovi uvidíš!Nepiš nám, co si o tom myslíš,ale udělej to tak! Neuč orla lítat! ( tím orlem nemyslím sebe, já jsm jen mírně poučená 51 letá lama §)

ja uz to tak ale udelal vcera a stejne to nejde. no jo, jenze ja kdyz kliknu na jakykoli iso, tak se otevre nero a i kdyz na ne kliknu pravou mysi, tak tam nemam moznost prozkoumat, je tam jen otevrit a to samozrejme spusti nero. takze v pruzkumniku iso proste ja neotevru, nijak a zadny a mam na hdd asi 4. musim to k otevreni hodit treba do nero image driver. jinak uz ponekolikate rikam, ze jsem to v neru daval palit jako obraz disku, takze je to i tak vypalene. orla nechci ucit litat, ale proc delat jeste jednou stejnou praci?

Neklikej na žádný iso! Strč do mechaniky ten disk, co jsi vypálil! Podívej se, co je na něm!Pokud se ti normálně otevře a ty uvidíš soubory a složky, vypálil jsi obraz disku. pokud ti to bude chtít otevírat jiný program, než je průzkumník, pak jsi to iso vypálil blbě. Opakuji- nebavíme se o tom, co jsi stáhl a máš na harddisku, ale o tom, co máš vypálené a vložené v CD/DVD mechanice!