Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sa nespusti, nenabootuje z HDD ani DVD

Prosim o pomoc so spustenim pc. Vcera fungovalo vsetko ok, dnes po spusteni nabehnu 2 obrazovky a zasekne sa to (obe su na fotkach nizsie).

Co som uz skusal:

- boot z hdd
- boot z cd, dvd, skusal som original Vista dvd, ubuntu live cd, ultimate boot cd, memtest 86+ 1.70
- pri bootovani z cd na dvd romke slabo blika ledka a vydava zvuky, ale nic sa nedeje
- dvd romka v poslednom case strajkovala pri napalovani, ale citala bez problemov
- hdd som testoval na inom pc, nie boot, len data a vsetko vyzera byt ok
- menil som sata sloty, skusal som snad vsetky
- odpojil som externy hdd zapojeny cez e-sata
- odpojil som vsetky pci karty
- odpojil som vsetky usb a ps2 zariadenia
- odpojil som dvd rom, floppy, prednu citacku kariet
- vybral som jednu ramku, skusal som ine sloty pre ramku
- kontroloval som kondenzatory, nevyzeraju byt nafuknute
- vsetky ventilatory sa tocia - cpu, gpu, zdroj a dalsie
- necitit ziadny zapach, akokeby nieco zhorelo
- XpressRecovery2 - F9 na fotke

Hardware: Zdroj Fortron Blue Storm II 500W, Zakl. doska Gygabyte GA-EP35-DS4, CPU Intel Core 2 Duo E8400 3GHz, RAM 4GB, GPU GeForce 8800GT 512MB, Audio X-Fi Titanium, HDD1 WD 640GB, HDD2 WD 640GB, DVB-S2 card Skystar HD2, DVB-S card SkyStar 2 r2.3, Audio Creative Inspire T5400, Monitor Samsung 215TW 21"

Software: OS Windows Vista Home Premium 32 bit SP2, DirectX 10, ForceWare 285.62

Vopred dakujem za kazdy pokus o pomoc, uz som bezradny. :.(

Dík, že se někdo ozval. To jsem vůbec nečekal. omlouvám se za případné porušení pravidel a Vaše odpověď je výstižná. a nyní k problému. V tom článku je popsaný přesně to co se mi včera stalo a ofocená obrazovka která se sekne při bootování. Také jsem zkoušel nastavit primárně optickou mechaniku, přehazovat za sata 0 na sata 1, odpojil jsem WD IDe, kterej hlasil ve smartu chyby, jinak systém jde ze SATA, ale vše tuhý. Deska Gigabyte GA-M61PME-S2. Někde jsem vyčetl že to bude asi PCI řadič, nevím jetli něco vyřeší když koupím nový a dám ho do volného slotu, nebo výměna desky a procesoru. Asi se stavím na Cejlu v Eurotechu tam by mi mohli poradit. Dík za případné navázání konverzace.

Nakonec se opět probral z hybernace. Dal jsem na diagnostiku do servisu a byl to zdroj. Deska a ostatní komponenty naprosto v pohodě. Počítač opět šlape, údajně to je i rychlejší - tvrdí priatelka. Taky byl kompletně zanesenej větrák na procesor - prachem a chlupy z mazlíčků. Koupím ochranu před přepětím a budu jednou za pul rok čistit vnitřnosti. 8-)