Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kabelové připojení Internetu

Ahoj, včera jsem nějak vrtal v nastavení síti a teď, když zapojím kabel na připojení k Internetu tak mi to háže, že nejsem připojený k Internetu tak jsem našel že musím zadat výchozí bránu a pak se mi to připojí na Internet, ale to musím dělat pokaždé když třeba kabel odpojím nebo vypnu PC.

Vůbec nevím co stím, poraďte

Je to na notebookovi a kabelové připojení moc nepoužívám, spíše Wi-fi, které fungu bez problému, ale na pracovišti s tím problém už trošku je.

DELL XPS 1520

takže když máš router, tak si na lan straně zapni dhcp, a nemusíš nic řešit?
jestli máš pevnou adresu někde a dhcp doma, na to existují různá sw přepínátka. používám placený netsetman, jeho současnou free verzi ale doporučit nemůžu.
zrovna tak si můžeš nastavit alternativní konfiguraci: první záložka je dhcp, alternativně vyplníš pevné hodnoty kde nemáš dhcp.