Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Core i5 2500K - přehřívání

Procesor vykazuje v BIOSu teplotu přes 80°C... dále jsem ho nenechal běžet, protože ta teplota začala růst od 40°C... zhruba 1°C za 3-5 sekund.
Chladič je dobře nasazený, dokonce jsem dával novou teplovodivou pastu a jedná se o boxovaný chladič.

Ale teplota snad normální není, ne?

Ještě bych dodal, že je v BIOSu nastaveno 1,5V

Proboha, teď jsem si všimnul - ty máš nastavené Vcore na 1.5V ::)? Tak to je brutal. Mám pocit, že standard je něco kolem voltu (hledat to nehodlám), 1.35V se už považuje za kritické napětí. Podporuje tvůj BIOS vůbec tento CPU? Proč nastavil tak zvěrskou hodnotu?

...Sorry, přehlédl jsem... ten 1,5V je špatně. Tolik mají nastaveno paměti... prostě jsem složil komponenty dohromady a tohle z toho vzniklo... Už je z toho pěkný maglajs!
A tady: http://pc.poradna.net/q/view/807260-core-i5-2500k- prehrivani?page=r807291#r807291 tvrdí, že se v BIOSu nehrabal.
I kdyby byl BOX bez pasty, tak taková teplota nebude.
- blbě namontované!
- tuna pasty!
- neodlepená ochranná fólie přes pastu na chladiči od výrobce.
- nesmyslné hodnoty pro CPU - přetaktování, atd.
- kombinace...

Když jsem montoval chladič žádnou ochranou folii přes pastu boxovaného chladiče tam nebyla, ani u dalšího chladiče, i když jsem setíral pastu s boxovaného chladiče a s procesoru. A měl jsem chladič horkej jako bejk. Tak nevím, jak vy ale teď se koukám do návodu procesoru a nic tam ukázaného s odtrhnutí folie není. To si myslím, že by výrobce procesoru neopomenul.

On to predtym meral v BIOSe. Moze byt ze BIOS to vytazoval naplno, aj ked u multicore by BIOS nemal vytazit naplno vsetky jadra, ktovie ci to tak nezahrial ten dementny turboboost aj u singlethread (=BIOS je singlethread)
V kazdom pripade bud mu uz dosadol chladic, alebo to CPU je v BIOSe vyhulene na max. (co neni zavada, len dementny cinan programator)