Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus WL-600G použití jako switch a AP

Dobrý den,

dnes jsem se pokusil použít tento router jako switch a AP pro druhé patro našeho domu a překvapil mě nemilý problem. Jako brána je použit dLink 2741B (ADSL modem a AP pro přízemí) a za ním je připojen Asus. Nastavení a vše proběhlo v pohodě, nastavil jsem pro Asus IP 192.168.2.1 (dLink má 192.168.1.1) a wifi jsem nastavil jako repeater (nepamatuju si přesně jak to tam má vyřešený Asus v interface - repeater tam není, ale je tam něco podobnýho pojmenovaný jinak). Každopádně, wifi rázem funguje v celém domě bez problému, ale LAN šel špatně. Mám na Asus nyní připojený desktop kabelem. Jelikož desktop po síti nešel, vypnul jsem v Asusu DHCP a rázem jde vše bez problému.

Nyní ale k mému problému, potřeboval bych v Asusu ještě donastavit určitý věci - hlavně zabezpečení routeru jako takového, jelikož tam jsou default hodnoty. Problém je takovýhý, že po vypnutí DHCP se k Asusu nemůžu vůbec připojit.

Ptám se tedy, jak je možné se k němu připojit, protože jsem zkoušel leccos a ani ipconfig neukáže IP Asusu.

Převelice předem děkuji za odpověď.. :)

Honzíku, možná by sis měl osvěžit základy sítí.

V Asusu sis nastavil úplně jinou síť (192.168.2.0/24), než používáš (192.168.1.0/24), tak se nediv.

Opravíš to tak, že si PC nastavíš síť asusu (192.168.2.0/24) a přenastavíš jej do správné sítě, ideálně mimo DHCP pool poskytovaný DHCP serverem v D-linku (192.168.1.0/24).

DHCP v Asusu pak (logicky) musíš ponechat vypnutý, dával by IP adresy s nesmyslnou výchozí branou.