Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí DHCP a Z-Comax WA-6212-V2

Ahoj lidičky - hledám chytrou hlavičku!....
Mám WiFi Router Z-COMAX WA-6212-V2 připojený do sítě, kde běží na ADSL modemu DHCP a "rozdává" k plné spokojenosti IP (budu to ale aplikovat i v síti, kde běží DHCP na Firewallu).
Problém je, že ať nastavím cokoliv, nejsem s to donutit ten router (v režimu AP nebo WDS+AP) aby WLAN klienti za ním IP dostali (z DHCP v routeru IP chodí, ale to je mi jaksi....).
Konečná aplikace je propojení 3 těchto routerů jako WDS (aby byla síť sjednocena pod stejné SSID), ale přidělování IP klientům bude řídit centrální Firewall).
Zkoušel jsem na routeru povolit NAT.... povolit porty 67 a 68 (na nich údajně DHCP jede).... ale nic...
Prosím, poradíte někdo dříve, než otevřu okno a skočím?
Díky MOC :!:

Jo, jo... někdy stačí používat mozek - máš naprostou pravdu Touchwoode...
Díky moc! Sice je to poloviční vítězství, protože teď morduji to vlastní WDS, ale Tvoje rada pomohla vyřešit ten můj zásadní omyl. Pochopitelně, že přes WAN je blbost tlačit DHCP, tím spíše, že pro můj účel nepotřebuji žádné funkce routeru.
Díky MOC!!!

:-)

ještě k tomu WDS - pokud máš všechna AP připojena kabelem do LAN, vykašlal bych se na WDS (které ti samo o sobě zahltí pásmo vlastní komunikací) a spíše bych to řešil separátními AP na různých kanálech (ideálně 1-6-11) se stejným SSID a heslem. Fungovat to bude taky a věř mi, že daleko lépe - rychleji a spolehlivěji.

edit: a KiloViktora vem prosím na milost, je to jeden z užitečných rádců co sem chodí a opravdu se snažil poradit (já tento postup taky někdy použiju, protože vysvětlit PROČ to nefunguje je určitých případech základ vyřešení problému)

Teoreticky bych je mohl připojit, ale ne všechna. A je jich docela dost - ne jen 3 (to jen testovací model) 8-)
Musím vykrýt i větší prostory bez LAN konektivity.
Byl jsem překvapen Tvým návrhem, ale přišlo mi to jako nereálné (3x stejné SSID / jiný kanál) - zkusil jsem to, ale nejsem si jist, že to tak je. Klient vidí samozřejmě jenom jedno SSID, ale pro vlastní připojení nevím, jestli by dokázal toto spojení ošetřit min. v momentě hraničního bodu dvou AP - resp. jestli je to pro něj "blbuvzdorně" samo-rekonfigurovatelné "beze ztrát na životech".
Ale díky za tip!