Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční klávesa na netbooku

Ahojky, máme doma netbook emachines - prosím nekomentovat - je využívám pouze na pokestars a občas net a ke svému účelu je plně dostačující. Akorát ted se stala taková divná věc - asi se zasekla klávesa i - bez jakéhokoliv mechnaického poškození či polití. Ani nevím, kdy se naposledy na té klávesnici psalo.
Klávesa je skoro celá jako by tvrdá, jen dole v rohu je měkčí - jako že se dá zmáčknout, ale i stejně nenapíše.
Nevíte, co s tím? Šlo by to nějak jednoduše opravit nebo to mám reklamovat?

když jsem psala do servisu, tak chtějí měnit celou klávesnici za 2tis - to mi přijde zbytečné, kvůli jedné klávese. Nevíte o někom v Brně, kdo by vyměnil jen jednu? Nebo to mám zkusit reklamovat - jedná se o Alzu - myslíte, že uspěju????

Představujete si to dost naivně a, řekněme, neinformovaně. Je to jako chtít na monitoru vyměnit jeden pixel, protože nesvítí jenom jeden a ostatní ano. To, co si vy představujete pod pojmem "klávesa" je prostě jenom takový čudlík, nahraditelný třebas kusem dřevěného špalku, kterým se zatlačí na "něco", co teprve vyvolá stisk klávesy. A to "něco" je pro celou klávesnici společné, zpravidla nerozebiratelné - a neopravitelné. Prostě: Buď vyměnit celé, nebo nechat být. Nebo reklamovat, protože ta klávesnice by opravdu měla fungovat a kdyby ji někdo poškodil neodborným zacházením, bylo by to na ní znát. Ovšem, jestli uspějete...