Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh na doplnění "Než položíte dotaz ... "

Navrhuji zmiňované užitečné pokyny (kterými se, žel, právě ti, kterých se to týká, nebudou řídit) o tento bod:
fň) Alespoň se pokuste vyjadřovat se spisovně a dle možností se vyhněte rádoby odbornickému slangu. Uvědomte si, že lidé, kteří to budou po vás luštit, nejsou z vašeho nejbližšího okolí a nejsou zvyklí na některé výrazy, sice často roztomilé, ale nesrozumitelné a tak často dá dost práce vůbec pochopit o co tazateli jde.

a) Není to tam napsané nátlakovým způsobem. Ani je nikdo vysloveně nežádá.
b) S tím urážením bych to neviděl tak žhavě. Slušný člověk pochopí, proč to tam je napsané a na koho je to zamířené. Takže se neurazí.
c) A nakonec - ve vlákně Návrh na doplnění... žádáte něco vypustit. Kde se stala chyba? :-D

a)nežádá,ale doporučuje!(je to totiž doporučení)Slušným není co doporučovat a těm druhým to nemá význam.Vyřešeno.
b)slušný člověk pochopí,že to není pro něho a pro ty druhé(neslušné?ostatní?to steně nemá význam.Vyřešeno.
c)nikdo nežádal něco vypustit,ale pozměnit.
PS:neber to osobně,spousty tvých rad jsem úspěšně využil a názorů bral za své.

To je nezmysel. Pretože stále sú tu ľudia, čo to vlákno ani neotvoria a dajú otázku s názvom "Firefox". Takže to by potom znamenalo, že slušní vedia, aké otázky písať a ostatným to vlákno ani netreba, lebo ho neotvoria. Vlákno je v poriadku a nič v ňom netreba meniť.

Edit:
Typickým príkladom niekoho, kto nečíta toto vlákno a jeho zmysel mu je ukradnutý je tu:
http://pc.poradna.net/question/view/49331-prosim-o- radu
Názov vlákna: Prosím o radu...[icon_rolleyes.gif]

Osobně to neberu, ale souhlasit nemohu. Ovšem nedá mi to si nešťournout: Ty patříš tedy ke které skupině tazatelů? To vyřešeno je přece jen trošku neslušné... ;-) Já se vůbec nechci hádat, jen jsem nastínil svůj názor. Co se týče bodu c, tak to bylo pochopitelně v žertu.

Souhlasím,to slovo vyřešeno by mohlo býti neslušné vtom,že nedává moc prostoru k další diskusi a zní trochu arogantně.Ke které sk.tazatelů patřím?To nemohu o sobě s určitostí říci,jelikož nevím kde je přesně ta hranice:-/. Já se taky nechci hádat, jen jsem nastínil svůj názor.;-)

Napadla mne taková blbina, nedávat do pokynů, ale zvýraznit v podtitulku Poradny poslední větu aspoň tučně.

Poradna

Pokud jste se setkali s nějakým problémem, nezoufejte! Mezi návštěvníky zdejší poradny je hodně lidí, kteří rozumí nejrůznějším oblastem ze světa techniky a rádi Vám s řešením problému pomohou. A pokud mezi takové lidi patříte, uvítáme, pokud pomůžete ostatním návštěvníkům. V archivu poradny najdete řešení mnoha problémů a s velkou pravděpodobností i toho Vašeho. Proto doporučujeme vyzkoušet nejdříve hledání.