Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Disk 80 GB sa tvári ako 8 GB

Po príprava partícií pre inštaláciu Linuxu (2 GB swap a 18 a 60 GB ext4) došlo k chybe pri formátovaní 18 GB časti disku. Inštaláciu som prerušil, nakoľko inštalátor odporučil vrátiť sa k rozdeleniu disku.

Odvtedy sa disk tvári v systéme ako 8 GB a nedá sa nijako "rozšíriť" na 80 GB. Pri pokuse o sformátovanie 8 GB časti dôjde vždy k chybe.

Viete mi poradiť ako disk presvedčiť, že je 80 GB? Akýkoľvek program ho vidí ako 8 GB a odmieta sa k nemu inak chovať než ako k 8 GB disku.

Kladivko, keď už potrebuješ rýpať, tak si mohol napísať všetko, čo som hovoril a to je, že som mal vadný zdroj, ktorý na 4 disky nestačil a výmena zdroja tento problém vyriešila (keďže som medzičasom skúšal rozbehať iný disk, ktorý mal podobné problémy).