Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD-RAM Disk

Prosím o radu,
Zakoupil jsem si DVD-ram disk a v prodejně mě slibovali že to funguje stejně jako pevný disk,Ale já když ho vložím do mechaniky tak ho to bere jako běžné DVD i když to na mechanice píše DVD-RAM,když jsem klepnul pravym tlačítkem myši a dal naformátovat na FAT32 ,tak se oběvila hláška Disk nelze formátovat .
-Používám systém: Windows XP Professional SP2.
-Používám DVD-RAM mechaniku : LG model :HL-DT-ST-DVDRAM GSA-4167B
-Používám Médium: IMATION DVD-RAM 9.4GB oboustraný
Na disku DVD-RAM je správce souborů je stejný jako na DVD-R.
Existuje nějaký nástroj na formátování DVD-RAM na FAT32.
Za odpovědi děkuji.

Již asi před rokem jsem zkoušel tyto disky.Stálo mně to pětistovku za zničená DVD.Vyzkoušel jsem 4 mechaniky,několik ovladačů.Jednou to šlo a podruhé ne a když se to náhodou rozjelo tak zápis/záloha disku/ trvala velmi dlouho-asi 2 hodiny.

"pomalost" DVD-RAM je jeho "vlastnost", ale je vyvážena možností měnit data a hlavně pak téměř 100% bezpečností.

Kopírovat na jeden zátah 4GB dat na DVD-RAM není zrovna ideální příklad. Spíš bych to viděl např. na inkrementální nebo rozdílové zálohy adresářové struktury. Takto např. zálohuju jednou měsíčně fotky...

P.S.: v kombinaci LG (Renesas chipset) + DVDRAM Panasonic nemám naprosto žádné problémy.

Podobně u mě: LG GSA-4163B, BHA ovladače a 3 rychlostní Panasonic (UDF) - absolutně bez problémů. Zápis na disky formátované UDF je rychlejší než na FAT32.

V NB dcery jsem ovšem na UDF formátovaný disk nemohl nic zapsat (měla pouze XPéčkové ovladače, žádné BHA). Z tohoto důvodu (a protože na školních PC tomu asi bude podobně) jsem její DVD-RAM disky raději zformátoval na FAT32.

Lidičky, jsem v tomto úplně amatér. Mám vpalovačku LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167b. Koupil jsem si dvouvrstvé DVD-RAM IMATION a ještě jednovrstvé Verbatim pořád mi to nejde. Už nevím čím to je. Chová se to jako normální RW. Když přetahnu soubor na CD ROMku tak stejně nakonec musím dát vypálit. Ať použiju formát FAT32, když použiji UDF tak mi to pořád hlásí že je disk plný.....poraďte mi s tím. A ještě jsem nepochopil BHA Driver - k čemu je to dobry? Kde to stahnu? Díky

Udělal jsem cos psal, Mám ji naformátovanou na UDF a když jsem tam chtěl přesunout soubor tak mi to hodilo chybu "Soubor v jednotce CD-ROM jsou určeny jen pro čtení. Na jednotku CD-ROM nelze kopírovat ani přesouvat soubory." Tak co s tím teď?

Dvouvrstve RAM neexistuje (z principu). Jdou poridit oboustranna, ktera, po hlasce "vlozte dalsi..." proste otocis a hlasku potvrdis (pak tam naklepes osm giga dat). Budes-li mit problem s instalaci BHA driveru, tak vez, ze jsou to updaty, ktere je nutno "placnout" na jiz instalovany DVDRAM Driver. Mel jsem s tim sveho casu taky jiste potize, ale tykalo se to jen me nevedomosti ;-).

PS: Durazne doporucuju zbavit se potratu jmenem InCD, ktery snad ani nepatri do naseho Vesmiru. Podobna zverstva nenajdes ani v horrorovych filmech...