Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení dvou bytu internetem

Zdravím
Chci dostat internet z jednoho bytu do druhého .
Moje představa by byla ze v jednom bytě je internet +router+externi panelová anténa cca 12db a bylo by to pres wifi a v druhem bytě vzdáleném cca25metru potřebuju mít další router s externi anténou? a nebo bych normálně chytil na notebooku WiFi?či bych ještě musel dokoupit silnější anténu do notebooku?

Díky za rady

Další možnost je. Jednom bytě router přes kabel natáhnout do druhého bytu do routru který by vysílal WiFiale raději bych první řešení

No takže to vidím na kabel byt1 by byl obyčejný router(připojeni stolního pc kabelem) -kabel na chodbě a byt2router s WiFi to je asi levnější a idealnejsi řešení ,ze?

Ještě mě napadlo když je tu jen sadrokarton co jen rozšířit signál WiFi routeru?

co jen rozšířit signál WiFi routeru?

wds režim jeho routeru. zkusit to můžeš, stejně bude nějaký přijímač s anténou potřebovat.
vzhledem ke vzdálenosti jeho sádrokartónového bytu by to měla být aspoň 5db anténa.
pokud máš taky sádrokartónové vnější zdi svého bytu, pak tvůj signál zachytí.

router -kabel na chodbě a byt2router s WiFi to je asi levnější a idealnejsi řešení ,ze?

u tebe doma automaticky předpokládám wifirouter (500,-) ... jak chceš surfovat z koupelny nebo z balkónu?
cenový rozdíl bez wifi je zanedbatelný.
-> spolehlivý kabel na chodbě -> vrazit do wan vstupu sousedova wifi routeru, a ten si může s notebukem rochnit po jeho bytě.

rozumné routery za 500: wn-220r, tl-wr741nd (tplinky mívají ziskovější antény)

tw: proč router?
protože nemusí=nesmí vidět na pc v mé síti. já si to nastavím, ale taky se tu na to nepotřebuju ptát.

jenže abys dosáhl "neviditelnosti" své sítě, musel bys mít routery 2 a třetí pak byt č.2. Jinak to bude přesně obráceně, byt č.2 uvidí tvou síť (vystavit spojení zpoza NATu není problém), ale ty jeho nikoli, což je ten nejhorší případ možný.

tu "neviditelnost" totiž nedělá routing, ale NAT. Jediné, co v routovaných sítích (bez NATu) nefunguje, jsou broadcasty, vše ostatní je bez problémů.

Tak toto je Španělska vesnice ...ale nepochopil jsem nic vím ze je to dobře napsané ale já se v tom nevyznám v takovem zapojeni takže když jeden by byl router a anténa 8db a notebook 2db a notebook by přijímal data už by je ale nemohl odesílat tudíž komunikovat?

přitom to jsou naprosté základy síťování. Měl by sis ujasnit, do jaké míry chceš uchovat soukromí.

Pokud to je kamarád a nemáte před sebou tajnosti (naopak třeba spolu chcete sdílet data nebo hrát hry po LAN, pak je na místě bridge (tj. jedna velká LAN, tj. APčko).

Pokud je to "kamarád" kterému ne až tak věříš a chceš navzájem sítě oddělit, aby tě např. nešpehoval, neodchytával hesla, případně aby tě nezaviroval, pak je třeba sítě oddělit firewallem (resp. routerem s NAT, což je určitá jednosměrná alternativa).

V takovém případě se to dělá tak, že do routeru, který je připojen k ISP (tj. WAN k internetu), se připojí další router, do kterého si ty připojíš své PC. A totéž udělá tvůj kamarád. Na tom prvním routeru tak vznikne síť, ve které budou připojeny jen ty dva vaše routery:

                     /router--tvé PC
internet -----router<
                     \router--kamarádovo PC