Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na co je recorvery DVD

Mám win7 legální, k tomu sem dostal recorvery DVD. Nejdou nainstalovat aktualizace, nebo programy, programy nejdou správně, atd...
Na co je recorvery? Myslel jsem si že je to kopie win7,... ale tady čtu: Co to nedělá: Nemůžete používat Windows 7 Recovery Disc přeinstalovat Windows - je to pouze oprav (ne nahradí!) Systému Windows.

Recovery DVD, at uz jeden disk nebo sada nekolika disku, provede recovery (obnovu) operacniho systemu + ovladacu k hardwaru (zvuk,grafika, wi-fi, ctecka karet...) + volitelne nekterych freeware a shareware programu dodavanych vyrobcem do tovarniho nastaveni - tj. stavu v jakem notebook opoustel tovarnu cinskeho vyrobce. Nektera recovery obsahuji moznost zalohovani predchozich uzivatelskych dat an usb flashku ci externi disk pripojeny pres usb ci eSata, ale je to spise vyjimka, vetsinove pravidlo je ze uzivatel prijde o data. Recovery DVD neobsahuje aktualizace operacniho systemu, ty je nutno natahat online, pres WindowsUpdate.

Ne tak úplně. Prakticky by to mělo dát stroj do stavu, když jsi si ho přinesl z obchodu. Tedy instalace OS+doprovodné programy + ovladače. Je to o chlup lepší než formát disku a instalace win7 znovu. Nicméně o data a nainstalovaný SW příjdeš.

PrasatkoPee

Ještě se zeptám na jednu věc... když přeinstaluju windows pomocí recorvery, bude to po mě chtít product key? Já ho sice mám, ale aby se mi nestalo že mi to vypíše chybu "Product key je neplatný" nebo něco v tom smyslu, (product key může fungovat jen na jednom windousu, nebo ne?)

Nemal by chciet ziaden product key, velki vyorbcovia aktivuju cez BIOS (OEM Activation) a ne cez cislo. Ak to nahodou cislo chciet bude tak zadas svoje cislo z nalepky.

Ked to je recovery DVD pre ten konkretny typ notebooku, tak to obnovis a nebudes muset robit nic viac. Ked to je recovery pre iny typ notebooku tak sa to pouzit neda (resp. len dost problematicky)

Myslím, že v recovery je už systém Windows aktivovaný výrobcem počítače. Key v recovery bude stejný pro víc počítačů ( výrobce nainstaluje na jeden disk v dané konfiguraci a pak ho jen klonuje) a jiný, než na nálepce. Kod z nálepky použiješ jen při instalaci z instalačního DVD. Stáhni si pro zajímavost SIW: siw_portable.zip a podívej se, jakou licenci máš a porovnej s tou na nálepce

Ak to tvoje DVD tuto ponuku vobec zobrazi, tak si mozes zvolit ci len opravit (prepisu sa len systemove subory) alebo ci chces instalovat nanovo (co odporucam ked ti nic nefunguje).
Prestan pozerat videa a strc tam to DVD a nabootuj z neho, kazde recovery DVD je ine (a 90% z nich sa ta na nic nepyta ale prepise uplne vsetko tak jak bolo pri kupe NB)

Hlavně musíš mít zálohována data. Bavit se takhle obecně nemá cenu- výrobci mají různé druhy recovery- od takových, které uměly jen recovery na celý disk a ještě k tomu použily FAT32 ( to už snad dnes nikdo nepoužívá) až po recovery, které respektují dělení disku na system a data.
K tomu recovery DVD je určitě návod- pokud ho nemáš, bývá na netu. Není nutné tajit, jaký NB či desktopPC máš. Instalovat stejnou verzi Windows, jako máš koupenou ze staženého iso z netu není nelegální.

krabicova verze tvoje cislo nevezme. (a ked vezme tak to je OK).

A ziadna krabicova verze neni na neomezene pocitacu ! Krabicova verze ma vyhodu len v tom, ze ak ju zmazes z jedneho PC mozes ju dat na iny. U OEM nejde ani toto, licencia je nalepena na notebooku a nejde strhnut :)

No jo, prý má nějaký notebook (víme jaký?) cosi kdesi stáhl a teď to chce dostat na ten notebook.
Kde bereš jistotu, že to recovery je k jeho notebooku? Když zadáš do google ty kecy, co má v otázce (evidentně strojově přeložený žvást o tom, co je Recovery medium) dostaneš se na web s torrentem.
Je to Recovery k jeho notebooku?

jo, máš pravdu,... sháněl jsem na internetu návod na reinstalaci, protože sem takový věci nikdy nedělal,... a nechal sem si to strojově přeložit přes google (Co to nedělá).... Ale windows7 mám opravdu legální, mám dvd recovery a ještě DVDs ovladači

To DVD bolo dodane k notebooku? Ak nie, tak jaky je to notebook? (vacsina notebookov ma moznost recoevry vstavanu v sebe, aktivuje sa to nejakou klavesou, viz navod k notebooku tam to je vsetko napisane, mackas klavesu a postupujes podla pokynov na obrazovke). Nepotrebujes tahat zadne DVD