Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mám ořízlý obraz na 23" monitoru?

Pořídil jsem si nový monitor LG 23" s poměrem stran 16:9, který nabízí optimální Full HD rozlišení 1920x1080. Propojil jsem to s počítačem kabelem přes HDMI. Problém se mi jeví v tom, že ten obraz na monitoru je po celém obvodu ořízlý (nahoře+dole přes 1 cm a po obou stranách přes 2 cm). Tento tzv. černý rámeček po obvodu se mi vůbec nelíbí...snažím se něco najít v nastavení,ale marně, nemohu na nic přijít. Dělá to jak u internetu, tak i při hrách (přitom u dané hry si nastavím rovněž rozlišení 1920x1080). Chtěl bych mít obraz přes celou obrazovku, ne takto zmenšený. Nebo to dělá to připojení přes HDMI a přes DVI by to šlo normálně? Díky za radu

Nainstaloval jsi k tomu novému monitoru taky nový ovladač monitoru?
Máš aktualizované ovladače grafické karty a nastavení v jejím Control Center (podle typu GK)?

monitor ziadne ovladace nepotrebuje. Vsetko potrebne oznami ovladacu cez kabel.

Trojka v žíle?