Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadky (odpojování) Wifi připojení

Dobrý den,
předem se omlouvám za nesprávný slang, mám zmatek v tom, co je co :).

Mám problém s připojením k internetu přes wifi, už delší dobu když se připojím k wifi, asi tak 20 sekud mi to jede pěkně, potom mi to vypadne - úplně, ne pouze jenom připojení k internetu, celkově se odpojím od wifi a následně se musím zase připojit, aby mi to aspoň těch 20 sekund jelo.

Vyřešil jsem to prozatímně tak, že jsem píchl kabel z routeru do počítače, takže mám vlastně připojení z notebooku do routeru a potom k internetu.

Dřív se starým routerem (který už nemáme) nebyl žádný problém, bohužel s tímto problém je, nevím, čím to je, ale sestra také s notebookem (win 7) se připojí bez problému.

K další identifikaci - soused má tady v baráku nezabezpečenou wifi, tak jsem se zkoušel připojit k němu a jede mi to bez problému, nepadá to.

Dále jsem zkoušel upgradnout firmware na routeru, zaktualizovat ovladače na notebooku, ale všechno bez úspěchu.

+ Další hint k nalezení problému - když nabootuji linux, připojení nevypadává, vše jede, tak jak má.

Teď ke specifikaci strojů a routeru:

notebook:
Lenovo Y560
Windows 7
(pokud je to síťová karta) - Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

router vlastním:
150M Wireless Lite N Router
Model No. TL-WR741N / TL-WR741ND

Tudíž ptám se vás zkušených - jaké mám možnosti, jiné nastavení routeru, reinstall win7, zaktualizovat ovladače?
Nestalo se toto již někomu? Budu rád za každé rady.
Vše mě vede k reinstalaci windowsů, jenže mě zase odrazuje to, žek sousedovi se připojím bez problému.

Každopádně moc děkuji předem i za snahu, či jenom přečtení, ale nevědění si rady, vážím si čehokoli:).

Ak by si pouzival wifinu sam mohol by si vyskusat tiez nastavenie "N-only".
V nastaveni "802.11b/g/n mixed" to niekedy blbne ak sa signal odraza od prekazok.
Ten sa odraza tym viac, cim vacsi vykon sa pouziva. Doporucuje sa stiahnut vysielaci vykon na minimalnu este pouzitelnu hodnotu (na AP a tiez aj na pocitaci).
Vo velkej miere tiez zavisi ako sa sprava ovladac pri malo kvalitnom signali. Ako tak pozeram ovladac pre tvoju kartu v pocitaci si robi vela veci automaticky a uzivatelovi nedava na znamost ako.
V poslednom case panuje nejaka zvlasna moda v ovladacoch pre pocitace, ze sa neda nastavit cislo kanalu. Moze to byt logicke, pretoze kanal sa najde automaticky v odpovedi na skenovanie pasma. Problem nastava vtedy, ak je velka chybovost. Vtedy samozrejme automatika nenajde nist a uzivatel hromzi, ze sa neda pripojit, pricom ma signal na "5 paliciek".

Ono niektore veci sa v tych ovladacoch dotiahli k dokonalosti, co moze mat v niektorych pripadoch (molo kvalitneho signalu) negativny dopad.
Napr. Je zname, ze na 2.4G pasme sa da signal prijimat bez nejakych velkych potiazi +/- 2 kanaly vedla a to zvlast vtedy ak je AP tak do 2m od klienta a obidvaja vysielaju na plny vykon povoleny normou.
V sucastnosti je v ovladacoch zapracovana podmienka, ze pri skenovani sa neberu do uvahy ramce z inych kanalov, nez na ktorom vysiela AP.
Prijimac je totiz schopny spravne spracovat aj ramce zo susednych kanalov (napr.Beacony vzdialene +/- 2 kanaly vedla), cim sa vyrazne obmedzila moznost pripojenia v nepriaznivych podmienkach malo kvalitneho signalu.
V 5 kanaloch je mozne pocas skenovania chytit priblizne 10 Beaconov, co je o dost viac ako 2 a uspesnost pripojenia by mohla byt tak omnoho vyssia.