Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PHP - prezentace

Dobrý den,
chtěl bych vytvořit jednoduchou webovou prezentaci, ale nevím si rady.

úvodní stránka (uvod.txt)
pár slov o restauraci (restaurace.txt)
jídelní lístek (jidla.txt)
nápojový lístek (napoje.txt)
kontaktní údaje (kontakt.txt)

V závorkách je příklad, jak by se mohl jmenovat textový soubor s uloženými informacemi. Informace bych chtěl načítat do společného prostředí definovaného v souboru index.php. V tomto souboru bude též uložen skript, který bude zajišťovat načítání správného souboru.

Nevím jak bude vypadat skript na načítání do společného prostředí a skript který bude zajištovat správné načtení souboru.

Dobře si to napsal, ale já bych chtšl aby se při kliknutí na odkaz objevil v té stránce ten text. Ty si mi napsal odkazy a když na ně kliknu vypíše se ten obsah.
Ale moc ti děkuji za radu moc si toho vážím.

Něco lepšího...jen tak na rychlo takže cyhby nejsou vyloučeny

<meta charset=UTF-8">
<style type='text/css'>
body {
background-color: #696969;
}

.uvod {
  margin: 0px auto 0 auto;
  width: 100%;
  height: 200px;
  background-color: #000;
  text-align: center;
  color: #ffffff;
}
.restaurace {
  margin: 10px auto auto auto;
  background-color: #000;
  text-align: center;
  width: 31%;
  height: 150px;
  color: #ffffff;
}
.jidelnicek {
  margin: -150px 0px auto 0;
  background-color: #000;
  text-align: center;
  width: 31%;
  height: 150px;
  color: #ffffff;
}
.napoje {
  margin: -150px 0px auto auto;
  background-color: #000;
  text-align: center;
  width: 31%;
  height: 150px;
  color: #ffffff;
}
.kontakt {
  margin: 50px auto 0 auto;
  background-color: #000;
  text-align: center;
  width: 225px;
  height: auto;
  color: #ffffff;
}
</style>
<body>
<div class='uvod'><font size='6'>Úvod</font> <br />
<?php $uvod = fopen("uvod.txt", "r");
$uvodR = fread($uvod, 1000);
echo($uvodR);
fclose($uvod);
?></div>

<div class='restaurace'><font size='6'>Pár slov...</font> <br />
<?php $restaurace = fopen("restaurace.txt", "r");
$restauraceR = fread($restaurace, 1000);
echo($restauraceR);
fclose($restaurace);
?></div>
<div class='jidelnicek'><font size='6'>Jídla</font> <br />
<?php $jidelnicek=fopen("jidelnicek.txt", "r");
$jidelnicekR = fread($jidelnicek, 1000);
echo($jidelnicekR);
fclose($jidelnicek);
?></div>

<div class='napoje'><font size='6'>Nápoje</font> <br />
<?php $napoje=fopen("napoje.txt", "r");
$napojeR = fread($napoje, 1000);
echo($napojeR);
fclose($napoje);
?></div>

<div class='kontakt'><font size='6'>Kontakt</font>
<div style='text-align: left;'><b>Email:</b> xxx@xxx.cz <br />
<b>Mobil:</b> XXX XXX XXX <br />
<b>Adresa:</b> Praha  <br />
</div></div>
</body>

Tohle je lepší :D

uvod.txt
restaurace.txt
jidla.txt
napoje.txt
kontakt.txt

Takhle by měli být pojmenovány ty soubory.
Pokud budete chtít script přizbůsobit vašim názvům, stačí přepsat v "menu".

Například:

<a href="?s=uvod">Úvodní stránka</a><br>

na

<a href="?s=uvodni_stranka">Úvodní stránka</a><br>

Ale nezapomeňte že název souboru by neměl obsahovat háčky, čárky a tečky (kromě oddělení koncovky).

Už je mi z toho nanic. Všude jsou tady nějaky zdrojáky, ale žádnej nepracuje jak by měl. Sám bych to nezvládl lépe tak déěkuji všem za radu.

Prosím tedy ještě o radu, nefunguje mi to vypsání z txt na stránku.

TU je zdroják

<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Restaurace</TITLE>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
</HEAD>
<BODY>
<TABLE BORDER=1 ALIGN="CENTER" WIDTH="100%">
<TR ALIGN="Center"><TD COLSPAN=5 WIDTH="100%" BGCOLOR="#0008FD"><TR ALIGN="Center" VALIGN="Middle"><TD BGCOLOR="#C31200"></A>

<TD WIDTH="90%" BGCOLOR="#00FDFD"><FONT COLOR="#000000" SIZE=5 FACE="Comic Sans MS">Restaurace</FONT>
<TR><TD WIDTH="20%" ALIGN="Center" HEIGHT=450 VALIGN="Top" BGCOLOR="#5E9300"><FONT COLOR="#FFFF00">

<A HREF="?id=uvod"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Uvod</FONT></A><BR>
<BR>
<A HREF="?id=napoje"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Napoje</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=jidla"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Jidla</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=restaurace"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Restaurace</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=kontakt"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Kontakt</FONT></A><BR>

<TD WIDTH="80%" ALIGN="Center" COLSPAN=4 BGCOLOR="#8FFF00" VALIGN="Middle"><BR>

<?
$koncovka = ".txt";
$soubor = $_GET['s'];
if(isset($soubor)){
if(file_exists($soubor.$koncovka)){
print file_get_contents($soubor.$koncovka);
}else{
print "Soubor ".$soubor.$koncovka." neexistuje.";
}
?>
<FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=4></FONT><TR ALIGN="Center"><TD COLSPAN=5 WIDTH="100%" BGCOLOR="#BB1200">

</TABLE>
<?php
if(isset($id))$nazev=$id.".html";
if(file_exists($nazev)){
$s=fopen($nazev,"r");
$obsah=fread($s,filesize($nazev));
$id = $_GET['id'];
if (strlen($id) > 10){
die("Neplatný pokus o změnu interní stránky.");
fclose($s);
}
?>

1. pište malé písmena v HTML značkách! toto je hnus a nepřehledné
2. stylujte pomocí CSS (buď soubor *.css, uložení na stránkách <style></style> a nebo přímo u tagu - <span style="...">...</span>)
3. <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"> se dnes nepoužívá, stačí <meta charset=UTF-8>

Chcete se naučit pokročilejší věci v PHP, přitom ani neumíte základy HTML a CSS.

<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Restaurace</TITLE>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
</HEAD>
<BODY>
<TABLE BORDER=1 ALIGN="CENTER" WIDTH="100%">
<TR ALIGN="Center"><TD COLSPAN=5 WIDTH="100%" BGCOLOR="#0008FD"><TR ALIGN="Center" VALIGN="Middle"><TD BGCOLOR="#C31200"></A>

<TD WIDTH="90%" BGCOLOR="#00FDFD"><FONT COLOR="#000000" SIZE=5 FACE="Comic Sans MS">Restaurace</FONT>
<TR><TD WIDTH="20%" ALIGN="Center" HEIGHT=450 VALIGN="Top" BGCOLOR="#5E9300"><FONT COLOR="#FFFF00">

<A HREF="?id=uvod"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Uvod</FONT></A><BR>
<BR>
<A HREF="?id=napoje"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Napoje</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=jidla"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Jidla</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=restaurace"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Restaurace</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=kontakt"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Kontakt</FONT></A><BR>

<TD WIDTH="80%" ALIGN="Center" COLSPAN=4 BGCOLOR="#8FFF00" VALIGN="Middle"><BR>

<?
$koncovka = ".txt";
$soubor = $_GET['id'];
if(isset($soubor)){
if(file_exists($soubor.$koncovka)){
print file_get_contents($soubor.$koncovka);
}else{
print "Soubor ".$soubor.$koncovka." neexistuje.";
}
?>
<FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=4></FONT><TR ALIGN="Center"><TD COLSPAN=5 WIDTH="100%" BGCOLOR="#BB1200">

</TABLE>
<?php
if(isset($id))$nazev=$id.".html";
if(file_exists($nazev)){
$s=fopen($nazev,"r");
$obsah=fread($s,filesize($nazev));
$id = $_GET['id'];
if (strlen($id) > 10){
die("Neplatný pokus o změnu interní stránky.");
fclose($s);
}
?>

Zkus.