Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD po narazu chropti a je necitelny - je jeste sance na zachranu?

Ahoj,

stala se mi nemila vec, velice nesetrne jsem bouchnul, resp. nechal spadnout (z 1 m) externi WD 2,5" HDD 100GB v hlinikovem boxu. Kupodivu nelze HDD nacist, zkusil jsem ho dat do jineho boxu, nic. Pri snaze o nacteni (zobrazeni obsahu) HDD chropti, cvaka a nechce se mu komunikovat. Je jina moznost, nez to dat onem odbornikum, co z toho neco vytahnou po rozebrani HDD (za nemale penize), pripadne mate-li nejake zkusenosti s temito firmami, budu rad, kdyz se podelite.
Diky, M.

Jak jednoduše na záchranu smazaných souborů z harddisku? (reklamní článek) (los)

Hm, byla tam zel data z rychle zakazky (4-5 dni prace - kdyby slo o mp3 apod., tak mi je to jedno), samozrejme bez zalohy... Jsem koukal na www - firem, ktere se zabyvaji obnovou je docela hodne (v Praze), avsak potreboval jsem nejaky ohlas z druhe strany, viz napr. diskuse: 2779
Jak je vidno (podle diskuse), musi byt asi clovek obezretny...

Data jdou vykopírovat (a je to drahý), když je chcíplá elektronika. Tohle vypadá, že po nárazu se ulomilo ramínko disku nebo hlavičky zadrhly o disk a udělaly na něm rejhu. Z mechanicky poškozeného disku to jde vycucat jen v laboratořích CIA a bude to stát jako barák. Asi je jedinou možností za ty data smeknout...

Tak diagnoza zni: 2 hlavy nectou, poskozeny povrch. Byl jsem pripraven do toho vrazit tak 5000Kc, ovsem cena ziskani cca 70% dat je asi 3x vyssi - cca 15000Kc bez dane.
Takze jsem v ...
Pouceni - nepoustet HDD z 1m, ev. ano, ale predtim zazalohovat.
Diky za reakce, M.