Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook a slaby zvuk

Mam book Toshiba L20-121 a dajak sa mi nezda zvuk.
Ak pustim nejaku MP3 na vstavane repraky tak to hraje nahlas (bez ohladu na kvalitu) ale ked dam sluchatka tak to hraje potichu.
Takisto ked pozeram film tak na sluchatkach (rôznych typoch a značkach - impedancia OK) tak to bavi tak potichu ze ledva pocujem zvuk a a ked niekto hovri v miestnosti tak pocujem aj jeho
Tiez ked zapojim do ruzovej zdierky mikrofon a zvuk odvediem cez zelenu napr do sluchatiek tak tiez ledva pocujem (chcel som to ako zosilnovac zvuku z televizoru kedze TV nema Audioout a tak mi to je na <>). Vsetko vsade na maximum.
Soft nijaky nemam od Toshitby nainstalovany, tak sa pytam ze preco to ide tak potichu resp kde je este pes zakopany.
Alebo ci existuje nejaky soft kde si zosilnim audio vystup.

Nepoznam NB toshiba, ak idu vstavane repraky tak musia ist aj sluchatka, problemov moze byt viac
a) strkas to do blbej dierky (line out namiesto sluchatka out)
b) chce to nejake specialne toshiba sluchatka s vysokou impedanciou
c) je nejaky problem s tym jackom a napr. nema to kontakt na zem (a teda v tom pripade by si pocul len rozdiely medzi lavym a pravym kanalom)

Najprv by som skontroloval co pisu o bodoch a) a b) v navode k notebooku. Zislo by sa premerat to osciloskopom, rozobrat, pozret, to je ale skor praca pre servis. Ak je ten NB v zaruke isiel by som reklamovat.

Samozrejme predpokladam ze mas nainstalovane spravne ovladace ku zvukovke (stiahni si zo stranok vyrobcu notebooku), to moze nieco ovplyvnit (ak to ma jack-sensing ktory bez spravnych ovladacov nefunguje).

Este si v ovladacich paneloch - zvuky/multimedia, klikaj na vsetky rozsirene nastavenia, alebo spravca zariadeni - zvukovka - vlastnosti - ak tam je aj zalozka "rozsirene nastavenia", hladaj ci to nema nejake nastavenie vystupu (line-out vs. headphones apod.)

Ak nie tak plati co som pisal (body a) az c)). Tipujem to na b) alebo c).