Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počítač bez grafiky

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, když není v počítači grafická karta a já jej zapnu, uvidím na monitoru nějaký výstup? např. výpis kontorly jednotek při spouštění nebo bios? Nebo neuvidím nic, jen černou obrazovku.
Díky za odpověď
Změna kategorie, původně: Připomínky (Kurt)

Před rokem 80 to bylo úplně stejně - teda alespoň u PC (tehdy zrovna narozeného). Malé počítače měly většinou rovnou nějakou grafiku (v drtivé většině samozřejmě pouze textovou), velké sálové stroje pak měly terminály (buď obrazovkové, nebo tiskové).

"Starat se o výstup" je poněkud trapně nepřesné. Každá periferie v počítači je primárně závislá na datech z CPU..