Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přeinstalován Xp os

Ahoj,

prosím, přeinstalovala jsem os z xp na xp professional, ale nyní mi nefunguje síťová karta. Ani nevím, jaká tam je. Je možné nějak vrátit přeinstalování systému, aby internet znovu fungoval? NEbo jak mám dál pokračovat? Nevidí to ani zapojený modem..

Děkuji za odpovědi,

Simona

Jestli je ta tajná síťová karta externí, tak nainstaluj ovladače buď z přiloženého média (který byl se síťovkou dodán) nebo z webu výrobce. Jestli je to ale síťová karta integrovaná, tak postup je stejný, ale buď z CD, přiloženého k základní desce nebo z webu výrobce desky.

Našla jsem si základní deska se jmenuje MSI Ni996, stáhla jsem si ovladače, ale boužel k instalaci vyžadují internet. CD nemám, jeslikož počítač byl dodán jako celek, dárek, již před 8 lety, cca.
Lze tedy nainstalovat na jiném pc a pak překopírovat?

NEvím, co je to za značku počítače. Dostaly jsme ho kdysi před 8 lety cca, nemá na sobě jedinou značku, kromě MSI a AMD. A na těch stránkách cos mi poslal nemůžu najít ovladače podle mých parametrů. I když si myslím, že by tam někde určitě mohly být...

koukám že je trochu chaos ve značení mezi czc.cz a msi:
do názvu "K7N2 Delta" to znají oba, podle czc existuje i "K7N2 Delta2-LSR" se 100 mbit síťovkou, podle msi má dvojku jen "K7N2 Delta2 Platinum" s gigabitem.
po nainstalování driveru chipsetu se jí určitě síťovka rozumně vypíše, a bude jí jasné co stáhnout.

edit: driver shitsetu nforce2 bude stejný, liší se až ta síťovka.

No, vy nevíte, jakou tam máte síťovou kartu - a my to máme vědět odkud?
Musíte si zjistit typ a výrobce vaší základní desky a na stránkách výrobce si stáhnout náležité ovladače: Hlavně ovladač základní desky a potom i síťové karty (předpokládám, že je, jak je dnes obvyklé, integrovaná) a dalších zařízení.
Mimochodem: Znáte úsloví "Aktivní blb horší třídního nepřítele"? Proč se pouštíte do věcí, o kterých nemáte ani potuchy? Přeinstalovat operační systém není tak úplně triviální záležitost a tak by to neměl dělat úplný laik, alespoň zpočátku by to měl dělat pod vedením někoho znalejšího.

Děkuji za odpověď, mám již zjištěného výrobce zákl. desky. Přeinstalování os nedělám poprvé, boužel teď nastal problém s tím, že jsem nečekala, že mi vypadne ovladač na síťovou kartu. Bohužel k pc nemám původní cd, jelikož byl dodán již nainstalovaný se vším všudy...
Stažené ovladače vyžadují k instalaci internet...