Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook nechytá náhle signál Wi-Fi

Ahoj...:-)

Mám problém s wi-fi, byla bych fakt strašně mile překvapená, kdyby mi někdo dokázal pomoc.

Z ničeho nic můj notas přestal chytat wi-fi, a když už chytne, tak jen 1 čárku třeba, zkoušela jsem ho vzít i do jiné sítě ale nic, doma ostatní notasy jsou ok.

Vůbec nic mě nenapadá, když s ním trochu zatřepu tak chytne i dvě čárky ::).

Netuším, na jaké bázi to funguje, ale nejspíš tam bude nějaké čidlo? nemůže být třeba zaprasené?

Co myslíte?

Díky moc!

Na jaké bázi to funguje ? Co ako autor má na mysli výrazom - terminus technikus "báze" ???

Notebooky mají WiFi kartu, na WiFi karte jsou 2 kabliký s konektorom.
Kabliky jdou do veka notebooku, kde jsou na konci kabliku takové malé deštičky tišteného spoje s vyleptaným vzorom, to je jako anténa .... Je to schované pod display-om.

Možné pričiny Tebou popisovaného stavu:
- uvolnený kaklik na WiFi karte
- nekde priskripnutý kablik, /pretržený, nalomený a pod /
- utržený kablik od deštičky anteny

když s ním trochu zatřepu tak chytne i dvě čárky

to vypadá buď na blbý kontakt v konektorech antény anebo překroucené přívody k anténě. Zkus co radí MM.. - odšroubovat krytku, kouknout na konektory na WiFi kartě, případně s nima trochu pohýbat. Obyčejně jsou tam dva, černý a bílý, zakončené zlatou kostkou tak 2x2mm a oba končí na jedné kartě.