Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Externí disk - reklamace

Kdysi mi přestal fungovat externí hdd. Rozebral jsem jej, připojil přes sata k pc a používal ho dál jako interní.
Kamarádovi teď taky přestal jet externí HDD, ale má ho ještě v záruce. Když ho dá reklamovat přijde o data. Takže bychom jej chtěli rozebrat, připojit přes sata k pc, zkopírovat data, dát nazpět a až pak reklamovat. Ovšem jsou tam ty reklamační nálepky a ty když poškodíme, tak už nám reklamaci neuznají. Dá se nějak ty nálepky sundat a pak nalepit zpátky bez toho aby to bylo poznat? Nebo není šance? U toho mého to absolutně nešlo, nálepka se úplně škaredě ničila.

Ono je otázka, jestli to rozebrání vůbec k něčemu povede. Spousta dnešních externích disků už nemá samostatnou USB elektroniku, ale USB čip je integrovaný přímo do elektroniky HDD. V rakovém disku pak nenajdeš SATA rozhraní a do PC ho nepřipojíš. Já z tohoto důvodu radím lidem, aby si raději koupili samostatný 2.5" disk a samostatný BOX. Sice je to o nějakou stokorunu dražší, ale v případě problémů se reklamuje jen to, co je opravdu vadné a navíc v případě, že se koupí HDD z řady WD Scorpio Black, je je na vlastní disk delší (5 let) záruka.