Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho vydrží externí HDD?

Ahoj všem,
jak dlouho prosím vydrží člověku externí harddisk? Aneb - když ho nebudu moc přenášet a bude vesměs sloužit jako interní, hezky si ležet točit se... :-) občas na nějaké přenosy by to bylo, ale jde mi o to, abych se po roce nenávratně nedostal ke svým datům. Na jakém faktoru to závisí? Dejme tomu, že by ten disk byl od nějakého kvalitnějšího výrobce za 3-4k, USB 3.0, +/- 600 - 1000GB.

Díky :-)

Ono to přenášení těm externím diskům až tak nevadí (pokud se s ním vysloveně nepraští). Problémem bývá spíše odpálení USB části elektroniky (např. statická elektřina) nebo nabourání dat při nevhodném odpojení od PC či nějakém zblbnutí přenosu dat po USB rozhraní. Proto nedoporučuji mít data pouze na externím HDD, je potřeba mít ještě originální data v PC (nebo jinde). Jinak pokud chceš co nejvyšší spolehlivost, tak si kup samostatný HDD z řady WD Scorpio Black (5 let záruka) a k tomu nějaký rozumný USB box. Má to tu výhodu, že pokud se to elektricky odpálí, tak to většinou odnese ten box, který dáš reklamovat samostatně a HDD strčíš do nového boxu, nebo připojíš napřímo do PC. Rozdíl v ceně proti kompletu je jen ve stokorunách (v závislosti na tom, jak moc luxusní box koupíš).

Ale dyt vam to celou dobu rikam - chci mit nejaky HDD, z ktereho spustim windows a budu tam mit sva data a v pripade potreby ho seberu,sbalim a prenesu. S exterakem je to pry o hov*u, tak se ptam, jak bude fungovat interak pres box. Protoze interak normalne asi nebude moc pohodlne prenaset - kdyz ho budu muset dloubat z case.

kde si psal co o Windows ???

Ne, vymyslis nesmysly, takove uziti je velmi problematicke a Windowsy na to nejsou stavene, kup si dva disky, jeden interni - na ten nainstaluj Windows a druhy externi (respektive box + interni) na "nedulezita" data.

no...je to mozne, ale nie s windows...a to sa ti tu snazime vysvetlit...windows to skratka nedokaze (s upravami ano, ale na to nemas...)

tak to nefunguje, ze si z ext. disku pustis "svoj" system spustis a zkopirujes, na inom PC to nebude fungovat...

...zas netvrdim ze sa to neda, system na USB kluciku mam, ale nie je to windows a casonm nachadzam viac problemov ako rieseni