Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde mi harddisk...

Nejde mi pridat hdd :.(
Celou dobu mi slo PC - mozna bude dulezite ze jsem nemela ani nemam (ale uz stahuju!) antivirus - nejdriv jsem mela pry nejakou neverejnou sit ci co (KlimNet) a vse bylo v pohode ale pak jsem se odstehovala a najednou se mi zacinal sam od sebe restartovat comp nebo nesel zapnout a taky nekdy nesel zapnout kdyz byl pripojeny ten hdd - hlasilo to nejakou chybu - byla napsana v DOSu nebo Biosu - pres najetim Win - jakmile najizdel win tak jsem hdd zapojila (ano pri zapnutem pc :-[) a pak fungoval normalne... Jakmile jsem nainstalovala antiVirus NOD tak to bud zacalo nebo se to zhorsilo (uz nevim)
Muj ehm - chytry bratr rekl abych preinstalovala Win (xp professional) ... tak se i stalo.
Pri preinstalovani nebyl zapojeny ten hdd...
Po preinstalovani nejde hdd pridat ani pres "Pridat hardware" ani pres Bios - nedelala jsem to ja ale "zkuseni odbornici"

Tedka zkusim napsat nejake info ktere by mohly souviset s timto problemem - nerucim za presnost :-[
Hdd je pres Fat32 - ci co. Ma takovy cerveny kabel ktery vede na zakl. desku a takove barevne kabliky ktere vedou ke zdroji. Presne jako je to na nem nakresleno.
Je na nem napsano: Segate, Barracuda 7200.7 120 Gbytes, Molex, Model: ST3120026AS, atd...
Vsechno bylo uvnitr PC po stehovani 100% stejne zapojeno + vse fungovalo bez problemu...
Nebyl pridan zadny novy nebo jiny hardware ani nebyl zadny odebran...
Ov. pan. -> Pridat hardware -> Dalsi -> Ano + dalsi -> Instalovany hw: u "Radic RAID" a "Multimedialni zvukovy adapter" mam takove zlute otazniky
V bratrovem PC funguje hdd bez problemu
Nechci ho formatovat - mam tam vsechny dulezite veci :-(

Prosim pomozte ...
Predem dekuji ...
Budu vdecna za jakoukoliv pomoc... zjistim jakoukoliv informaci... ale musite napsat jak - kde to najdu a tag
Kuju moc!!!

Docela ve mě zatrnulo. My si tady radíme, ale neměla by při manipulaci s HW připomenuta i první pomoc při zásahu elektrickým proudem?
Co se týká funkčnosti- na stránkách SEAGATE u programu Seatools píšou, že až 40% reklamovaných disků bývá funkčních. Zkoušeli jste někdo ten online test? ( Já jsem teď v Kubuntu linuxu, takže jsem to zatím netestoval).

Ja mám iný problém, ktorému sa ale vyhnem. Kúpil som radič SATA RAID a k nemu Seagate 250 GB. Nie je k nemu floppy s ovládačom, takže neviem ako by som naň inštaloval systém. No ale už predtým som plánoval na systém nechať 80 GB PATA a tento nechať na dáta ako D:, takže sa tomu vyhnem, ale keď budem inštalovať, tak sa to v inštalátore pokúsim rozchodiť, aby som bol múrdrejší.

HELE ja mam taky tento problem setko mi slapalo alep o preinstalovany windowsnu home edition mi to nejde vse mi pise ze pracvuje spravne ale nemam to tam a nwm proc vse odpovede piste na mail pato1995@centrum.sk strasne moc diky