Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nepovedený upgrejd biosu

po poradě s poradnou
http://pc.poradna.net/question/view/10200-jak-velky -hdd-do-stare-desky

BIOS pro základní desku Abit KT7A - vydáno 31.1.2002, verze 7N/1.11.0402 (hpt)
- přidaná podpora disků větších než 137GB (48bit LBA adresování)
- BIOS je vhodný pro všechny revize desek od 1.0 do 1.2, pro revizi 1.3 existují samostatné verze

jsem upgradeoval bios.
Bootovací dos-disketa byla z wir95, zaremoval jsem vše v configu a autoexecu, aby byl čistej dos bez čehokoliv. V dosu jsem spustil flash biosu, grafické efekty efektovaly, upgrejdlo mi to 90%biosu, 10%podle předpokladu ne, protože moje deska nemá RAID a napsalo mi, že si mám "F1" resetnout. Až sem to vypadá podle plánu.

Po F1 nic, reset se nekonal. Taxem resetnul sám - a to samý: větráky větraj, bios nebiosuje?
Teď jsem vypnul, jako resetovatější reset. A přitom odpojil 2.hdd, aby šel do usb-šuplíku.
Po zapnutí byl pc buď překvapenej, že na jedné kšandě nic není, nebo jen tak naběhl do biosu, aby mi napsal nějakou hlášku jako cmos mišmaš. Kouknul jsem do biosu, kterej jsem už dlouho neviděl, nic nepřenastavil, protože si to už dávno nepamatuju a beze změn z něj odešel.
Větráky větraj! Opakované off/on už ani nenabídne bios.

Byly by nějaké rady?
Není v Brně nějaká první pomoc pro tyto průsery?

Netreba, nemalo by to vyznam (ak to nemas pretaktovane alebo ine nezmysly - ze by sa naflashovali nekorektne data ak je to prilis pretaktovane apod.).
Len treba niekedy povolit v BIOSe zapis do flash, ak je na to v BIOSe nastavovatko a ak je to na "Write Protect".
po flashovani samozrejme je dobre to zmazat, resp. malo by stacit vliezt do BIOSu a load defaults a save and exit (ale zavisi od konkretneho BIOSu, ako to programator BIOSu polepil - ak to robil menej sofistikovany cinsky vyvojar tak je dobre po flashovani najprv clear CMOS jumprom, a potom este do BIOSu a load defaults a save... :-)).

ale zavisi od konkretneho BIOSu, ako to programator BIOSu polepil - ak to robil menej sofistikovany cinsky vyvojar tak je dobre po flashovani najprv clear CMOS jumprom, a potom este do BIOSu a load defaults a save...

Ano, toto byl ten případ. V biosu jsem napodruhé nic neměnil, jen čas a zase to neprošlo dál. Takže

jeste do BIOSu a load defaults a save...

pozná disky a tak, ale i to blbý datum změnit až v druhým kole :-/