Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Meteostanice s aktualizací přes internet přestala stahovat počasí

Zdravím,
máme meteostanici EVOLVE Pilot s aktualizací přes internet, skládá se z meteostanice, USB vysílače a venkovního čidla. Byl to dárek rodičům po stromeček, bezchybně fungovala a teď přestala z ničeho nic stahovat počasí, nic jsem neaktualizoval, neinstaloval, počítač používám pouze já, cizí zásah není možný.

O aktualizaci se stará program 4-Day Forecast, který mám nastavený jako po spuštění, ihned přes internet zaktualizuje počasí a přes USB vysílač ho pošle do meteostanice.
Stanice píše, že poslední aktualizace byla dnes, ukazuje počasí, přitom ale nemá co aktualizovat ani ukazovat, program v počítači je od včerejška "prázdný"- nestahuje počasí, jako kdyby byl blokovaný někde ve firewallu, ale není.

Aktualizace počasí (podle mě nejde vůbec) probíhá z netinfostation.com, ping 170ms.
Čas je úplně mimo, chvíli si myslí, že je půlnoc, teď zrovna ukazuje 18:25 i když je nastavená Praha a půl roku to fungovalo. Čas se stahuje ze stejné stránky.
Podle síťových přenosů po kliknutí proběhne aktualizace počasí, potom času a nakonec se ze stejného serveru stáhne několik ikonek. Verze programu je 1.05 beta, aktuální verze ze stránek výrobce, jediná pro Windows 7 64-bit. Zkoušel jsem program přeinstalovat, bez výsledku.

Netuší někdo co s tím? Nejde mi do hlavy, že to přestalo fungovat z ničeho nic samo od sebe, já jsem nic neudělal.

Nešlo by to nějak HW zresetovat do továrního nastavení? U známého jsem před pár měsíci řešil na podobné škatulce (typ si nepamatuju, cosi s barevným displejem za patnáct set z hypáče) stejný problém a resetítko pomohlo.

Tak sa pridám a hlásim že mám rovnaký problém. Aplikácia od včera v počítači "prázdna", používam rovnakú verziu na 64-bit Win 7. Myslel som najprv že sú vymlátené baterky vo vysielači, resp. som niečo zblbol vo firewalle, ale teraz vidím že problém asi nebude na našej strane. Len dúfam že sa to nejak vyrieši lebo teraz mám na stene len sakra drahý teplomer...

Edit: len pre upresnenie, meteostanica GARNI W223

Přesně tak, mám z toho drahý teploměr. Ukazuje to vnitřní teplotu, vnější teplotu a nějakým způsobem vymyšlený údaj větru "41 km/h ze severo-severo-západu". Čas je o 2 hodiny a 44 minut pozadu. Jsem rád, že nejsem sám, trochu to potěší, že není chyba u mě. Snad to opraví, ten program používá hodně meteostanic od různých výrobců.

Zdravím máme úplně stejný problém!!!
Zkoušel jsem co se dalo, různé verze programu, jak 32bit tak 64bit. Zkoušel jsem různé operační systémy : win XP, win 2000, tak win7 64bit a stále nic. Pouze čas se mění a to co ukazuje jsou bludy.

Jsme tři, takže mám radost, že problém není u mě. Takže trochu pozměňuju dotaz. Meteostanice nefunguje jak má, mám ji půl roku a program k tomu byl na CD v krabici. Nevidím tedy důvod čekat s reklamací, jsem jen uživatel, "ono to nefunguje" a starejte se. Co s tím ale na reklamaci udělají, když je problém v nefungujícím programu?

Tak jsem tak dlouho hledal, až jsem našel funkční verzi. Nevím, jak je to možné, ta Evolve verze stále nefunguje, ale po odinstalaci a instalaci téhle verze počasí i čas funguje.

edit: Hm, tak si to stáhlo počasí do meteostanice, všechno se zdálo krásné a už to zase dělá to co předtím. Čas 2:19 ráno, jinak jen prázdno.

Než to k nim dojde, server znovu začne fungovat

pokud přestěhovali server na ještě taiwanštější jiný, jsem si skoro jist že nezačne.
zkus to ještě s jiným systémem jestli máš tu možnost (xp, vista, 32bit) - ale pokud opravdu změnili server, je to v pytli.

mě právě tyto problémy v recenzích odradily od jakékoli internetové verze, když jsem nedávno objednával svůj meteokrám. takže kdo teď vidíte prd, díky změně tlaku má být už zítra slunko.

Zdravím vás, hmm, já vlastním meteostanici Hyundai WS 2194 INTERNET, která taky funguje zejména díky příšerné PC aplikaci 4-day forecast. Již třetím dnem (dnes je 2. června 2012) mi také nestahuje data. Na zařízení je datum 4. listopadu a nesmyslný čas. Internetové připojení je zcela v pořádku, ověřeno i pomocí NTB. Superhyperstanice se v tu chvíli stává bezcenným teploměrem za 15,50,-. Nedá se tam ručně nastavit vůbec nic, ani čas, ani datum. Jak můžou v dnešní době postavit zařízení na tak pochybném softwaru? Jak to řešit? Dokud to fungovalo, bylo to docela prima :-(

Také mi přestal v počítači fungovat 4 day forecast. Také jsem myslela, že je chyba u nás, ale nikoli. Baterky jsou v pořádku, připojení funkční. I u nás Evolve Pilot ukazuje 4/11. Ale snad už se něco děje, jelikož asi před hodinou jsem zachytila, že tabulka v počítači byla vyplněná a správně!!! Ovšem, opět je prázdná! Pokud nezačne do úterý fungovat, budu reklamovat.

1. Je to celé krám naprd.

Ale to neřeší problém. U této stanice je velice svízelné zajistit spojení USB blbce někde pod stolem s "meteostanicí".
Nejprve je třeba zjistit, jestli PC aplikace ukazuje správně. Je citlivá na připojení k Netu, nechce se jí moc procedit skrz NATy. Nejlépe je mít veřejnou IP.
Když aplikace ukazuje správně a hovadiny jsou na takzvané meteostanici, není spojení mezi USB bazmekem a stanicí. Nejprve vyměníme baterky ve stanici i v bazmeku. Když jsou trošky vybité, nehodlá se to spojit (patrně se to rozladí a stanice poslouchá jinde a vysílá to taky jinde). Postavíme vysílač a stanici co nejblíže k sobě a stiskneme na stanici i bazmeku párovací tlačítka (na bazmeku mačkáme IMHO jen pro ten pocit). Obrníme se trpělivostí a dokud se to nespojí, mačkáme čas od času ty tlačítka.

Nepochopil jsi problém, takže jsi se rozepisoval naprosto zbytečně.

Spojení vysílač-venkovní čidlo-meteostanice funguje naprosto bez problémů už půl roku a nikdo z lidí výše s ním také nemá problém. Problém je ten, že ze dne na den nefunguje spojení SERVER POČASÍ V USA-PC PROGRAM. Mimochodem Evolve už v odkazu v tomhle tématu píše, že problém řeší.

Vážení zákazníci,

omlouváme se za problémy s meteostanicemi EVOLVE PILOT a REVOLUTION. Problém je na serveru, který zpracovává a odesílá data do meteostanice, takže se nejedná o závadu na Vaší stanici, ani v software. Bohužel, ani žádnou změnou nastavení se nedá problém vyřešit.

Velice se omlouváme za tyto nepříjemnosti, vše by mělo být napraveno během několika dní.

Děkujeme za pochopení,
Váš tým EVOLVE

Nefunkční software - výpadek služby foreca.cz

Informace k nefunkčnosti meteostanic z důvodu výpadku služby foreca.cz.

Vážení zákazníci,

z důvodu výpadku na straně serverů služby foreca.cz, které zpracovávají data pro meteostanice, dochází k nesprávné funkčnosti meteostanic.

Závada není na straně Vaší meteostanice!

Jedná se o meteostanici Hyundai WS 2194 INTERNET.

Během pár dnů by již mělo být vše v pořádku. Děkujeme za pochopení.

Omlouváme se za tento problém.

Vážení zákazníci,

podařilo se nám vyřešit problémy s odesíláním dat ze serveru, čímž by se měla automaticky obnovit funkčnost meteostanic EVOLVE PILOT a REVOLUTION.
Za vzniklé problémy se velice omlouváme, pokud u Vás nějaká závada přetrvává, neváhjejte nás kontaktovat.

Děkujeme za pochopení,
Váš tým EVOLVE

Téma z roku 2012,takže už asi máte i jiný typ stanice i FW.Ovšem jedna rada se dá stále použít:

EVOLVE [78.157.130.xxx] @mama112, 05.06.2012 15:47

Vážení zákazníci,
podařilo se nám vyřešit problémy s odesíláním dat ze serveru, čímž by se měla automaticky obnovit funkčnost meteostanic EVOLVE PILOT a REVOLUTION.
Za vzniklé problémy se velice omlouváme, pokud u Vás nějaká závada přetrvává, neváhjejte nás kontaktovat.
Děkujeme za pochopení,
Váš tým EVOLVE

Tak uz nam to slape a najednou tu je ticho :-)
Chtel bych se zeptat majitelu Meteostanice Revolution 4,1" s aktualizací doplňkových dat z Internetu.
Mam Win 7 a mam problem s denni aktualizaci stanice, musim ji vzdy odpojit od PC, pripojit a rucne poslat z 4-DAY do stanice. Tento problem u mne nastal az po prechodu z XP na Win 7, drive to proste nedelalo.

zdravím mám tuto stanici, měl jsem starý pc s 32 bit nyní mám nový win 7 64 bit, stáhnul jsem si z evolve ovladač pro 64 bit a stanice se neaktualizuje, čas je přesně o hodinu nazpět a předpověd je na všechny dny i noci -18 nevíte někdo co s tím? Před tím jela v pohode, v program se normálně spustí na začátku, a vprogramu jsou správné hodnoty ale ve stanici ne, baterie jsou nově nabité. Už fakt nevím co s tím, poradíte mi někdo?

Díky David