Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odhad ceny vytvoření a provozu náročnějších www.stránek

Zdravím,

prosím profesionály, ale i melouchaře, o pomoc při stanovení odhadu finančních nákladů na vytvoření a provoz webu vč. hardware. Omluvte prosím popis, protože nevím jak se které funknce nazývají a co vše je k tomu potřeba, tak to popíšu na podobnosti z jiných webů. Samotné vytvoření webu bude zadáno buď profi firmě, která se o něj bude pak i starat, případně pár šikovným nadšencům (pokud nebude stačit jeden). Z HW absolutně netuším co je potřeba, zřejmě nějaké servery - bude potřeba dost místa pro pár fotek níže zmíněného počtu users.
Prostě veškeré náklady spojené s vytvořením, zprovozněním nového webu.

- jednalo by se o web, kde by se mělo pohybovat několik desítek až sto tisíc lidí denně (v budoucnu i víc).
- grafická stránka není prozatím tak pdostatná (moc s cenou asi nezahejbe) ale měl by kombinovat funkce známé např. aukra (seznam jistých položek v desítkách tisíc v asi 20ti kategoriích - budou přidávat uživatelé),
- dále rattting každého uživatele
- aktivní část okna (znám třeba z FB), kdy nebude nutný refresh stránky a obsah se bude aktualizovat sám
- celkově asi 40 podstránek (na různá témata, přičemž část obrazovky bude stále stejná a zůstane i aktivní okno)
- úpravu pro android a jiné mobilní OS (nevím, do jaké míry je nutné stránky tomu přispůsobovat)
- součástí bude i fórum (s množstvím podstránek jako např. má poradna.net vč. podobné struktury [ty všudepřítomný hnusy ve stylu např. viry.cz jsou odporný]) a chat (jednoduchý, pár místností)
- možnost online plateb
- prozatím bez reklam, ale v budoucnu bude.

Pokud máte zhruba představu, kolik by to asi stálo 10, 50, 100 tisíc či víc, tak budu rád.
Cenu potřebného HW vůbec netuším a bude to rovněž na bedrech firmy, každopádně to bude chtít odpovídající kvalitu, a né žádný čínský nonejmy.
A roční náklady na provoz takového webu?
A ještě, jak dlouho bude vytvoření takového webu trvat? (počítá se s dobou max. 3-4 měsíce).

Jakékoliv doplňující dotazy rád zodpovím, ovšem přesné podrobnosti a zaměření webu zmínit nemohu.

Díky za konstruktivní reakce a prosím, no flame.

Nechci te odrazovat, ale bez tohoto

Jakékoliv doplňující dotazy rád zodpovím, ovšem přesné podrobnosti a zaměření webu zmínit nemohu.

ti nikdo solidni web neudela. Budes muset kapnout bozskou. A jinak docela si fandis s tou navstevnosti pres 100t. denne. Tady jen takovej priklad toplist

a v zadnym pripade nepocitej s tim, ze pokud bys takovou navstevnost mel, ze ti to utahne sdilenej beznej hosting.

Taky by mě zajímalo, co za projekt to má být, když si Boing myslí, že to bude mít návštěvnost 100k lidí denně. Pochopil bych vizi kontinuálního růstu, ale takhle..No, uvidíme,každopádně držím pěsti:)
Stačí najít díru na trhu:)

Jestli to bude něco ve formě aukro/aBay - zprostředkovatelský server, pak největší část peněz padne na vývoj.
Zkus ze začátku mít co nejpodrobnější analýzu a zmapované chování uživatelů, včetně těch nejméně pravděpodobných. Řekneš si, že tohle by normální člověk udělat nemohl a bude se to dít několikrát denně.

Důležitá bude bezpečnost, budoucí napojení na platební systém(y), nástroje pro support - při takovém počtu lidí denně musíš počítat se spoustou žádostí o podporu - zapomenutá hesla, chybně vyplněné údaje, které bude uživatel chtít opravit, ... Tohle bude zaměstnání na fulltime job určitě pro víc jak jednoho člověka. Lidé z podpory budou potřebovat řešit problémy co nejrychleji, nemohou se ručně hrabat v databázi a něco tam přímo přepisovat.

Už od začátku musíš mít dopředu rozmyšlený další vývoj, funkčnost, která se bude/mohla by se přidávat a s tím musíš seznámit lidi, kteří to budou tvořit. Aby se nestalo, že udělají systém sice přesně dle tvých představ, ale protože nebudou počítat s tím, co máš ještě v hlavě, tak si uzavřou cestu. A při budoucím rozšiřování funkčnosti pak budeš muset polovinu přepsat.

aukro a další jsem zmínil jen pro představu, není stěmi weby žádná souvislost co se týče mého záměru. web bude svým zaměřením naprosto nový (složen z novinek, ale i již používaných služeb v jiném sektoru)a návštěvnost bude odraz nasmlouvaných klientů - pro radka.
ale neřešme web.
Za ostatní rady děkuji, určitě bude vytvořen tým, složen i z profíků, který se bude zabývat veškerými technickými otázkma na profi úrovni a budou plně seznámeny s projektem. Mě šlo o hrubou kalkulaci pro investniční plán, kde je nutné to rozepsat.

Díky všem za rady. Dotaz vyřešen

(a ano, loňské vlákno s tím souvisí).