Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce na základní desku

Čest práci, mám takovej pěknej HDD 500GB. Na noťasu HP 620 mám 250GB. Řikal jsem si proč si nepřilepšit, ale zjistil jsem že základní deska má výstup pro hdd ATA a moje pětikylo má IDE. Existuje ňáká redukce abych to atm moch připojit? Dík.

Na tom starym byl ATA-ten nový je IDE. Nechce se mi to celé vypisovat je to ňáký Hitachi. Chci se ještě jednou zeptat jestli když ho mám připojený přes USB tak proč když se mi ukazuje při instalaci OS při výběru disku, tak to potom nejde.

Máš v tom bordel, což je poznat z tvého výraziva: když někdo označuje (v IT) něco jako klasické, tak neví, která bije a snaží se tímto zástupným výrazem nahradit nedostatek vhodných slov.
Prosím, osvětli, co v tvém podání je "klasické IDE". Na jaký kabel je disk určen, nebo alespoň dej označení disků. Nejspíš dochází ke zmatení pojmů.

Pochop už to konečně, pokud nejsi natvrdlý. SATA a PATA nejsou navzájem kompatibilní. Existují převodníky SATA-PATA (a naopak), ale ty obsahují dost složitou elektroniku a do notebooku se ti nevejdou - není tam na to místo. Ty si pořád myslíš, že stačí pár přepojených drátku a je to. Ale ono to nejde, nejde a nejde. Smiř se s tím, že neexistuje způsob, jak ten disk do notebooku zapojit a už nevymýšlej blbosti. Z hovna bič neupleteš.

Kdyz pouzijes redukce co navrhl MM a z notasu vyvedes kabel sata do te redukce, odtud IDE redukcnim kabelem na disk 500GB Na nej muzes naklonovat (Ghostem, ATIS) system z notasu, insatalace neni poterba. Klonovat budes muset na jinem PC, k notasu oba disky nepripojis. Pak pres ty draty (myslim zes to tak chtel) by to mnelo normalne rychle bootovat z vetsiho disku. Jeste propojit napajeni.