Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při nečinnosti se vypne PC

Dobrý den, mám takový dotaz, když jsem na pc a něco dělám, tak všechno jede v pohodě, hraju hry, jsem na internetu a nic se nestane, pak odejdu třeba na chvíli od PC (třeba jdu se psama :-) ) a když přijdu, tak je pc vypnuty, prostě tma, tak ho musím znova zapnout. Napadlo mě, že to asi bude zdrojem, co myslíte, je tam 400w eurocase, athlon 3500+, 8600gt. Díky za každou odpověď.

Spořič je jen doba, za kterou se ti spustí pěkná animace, když nic neděláš.
Tam, kde nastavuješ spořič, je na tom okne odkaz, který když rozklikneš tak nastavuješ doby, za které se počítač uspí, vypne, po jaké době zastaví disk, ...

Ovládací panely->Možnosti napájení. Na první kartě jsou možnosti pro přechod do úsporného režimu, na třetí se podívej, jestli nemáš zapnutou podporu spánku.

edit: Ještě bývá v BIOSu Power Management, ale to záleží na konkrétním BIOSu.

Určitě jo, tím taky ušetříš nějaký místo na disku. Zkus tam nastavit vypínání monitoru po 1 hodině, disku Nikdy a přechod do úsporného režimu taky Nikdy. Pak to ulož a uvidí se.

To este neznamena vyhru (nejaky osekany Win nemusi robit Cstates a C&Q, preto som pisal skor ubuntu najnovsi), no ale skus asi novu cistu instalaciu Win a len spravne ovladace z webu vyrobcov dosky a grafiky. Ak to bude robit aj s cistymi win tak to je potom HW problem doska (alebo aj zdroj) uz odchadza.