Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastaveni routeru/internet

Zdravím,

V prve rade se omlouvám za úpravu, pisu na mobilu.

Po výpadku proudu mi nešel internet, tak jsem zkusil (jak radili v diagnostice) restartovat
jak WiFi router, tak switcher.. Mam pocit, ze se mi muselo podařit i restartovat router přes ten cudlik(predtim pouze vytahnuti ze zásuvky)
Takže otázka, kdyz ho restartuju, ztratí se vsechno nastaveni resp., nebude vůbec fungovat nebo je tam nejaky nouzový režim nebo tak?;)

Zajimavé je, ze mi to normálně píse, ze jsem pripojen, ale internet nejde(stránka není dostupná protože dé nezdarilo vyhledání dns atd., win xp) a pokud chci WiFi najít, nejde to (iPhone/notebook)..
Mam tedy stolní pocitac, kde to jde přes kabel a notebook přes WiFi. Nejde ani jedno.

Co jsem zatím našel, asi bude potřeba vse nastavit znovu, poradili byste mi s tím prosím? Jako pro lamky, prosím :))
Snad to nějak zvládneme, díky všem za případnou pomoc.
( ipconfig mam, ale při zadání výchozí brány-coz by mela byt adresa routeru?) se do nastavění nedostanu.

Díky moc za pomoc!

"ten cudlik" ten cudlik treba podrzat dost dlho az vsetky kontrolky na routry prebliknu.

Pri tovarenskom resete plati IP-adresa na vstup do web rozhrania routra, ktora je na spodnej strane routra, alebo v manualy. Treba sa pripojit kablom, Wifi byva (default) zakazana. Ked mas od providera pridelene adresy (Zmluva o pripojeni), tak ich treba znova nastavit (na WAN porte).

Trocha mam problem porozunmiet: "jak WiFi router, tak switcher". Mas dve krabicky router aj switch?

P.S. "Jako pro lamky" Slusna lamka napise presne typ routra, potom sa da radit konkretne.

- máš papíry jak nastavit router (IP, maska, DNS atp.) od tvého ISP?
- co je tvůj ISP zač? wifi,kabelovka atp? teď jedeš přes vodafone, předpokládám, že to není onenet, ale klasické mobilní připojení?
- jakou IP adresu jsi dostal? Je-li to něco jako 169.x.y.z, pak to je bonjour, a s tím se na router určitě nedostaneš.
- pamatuješ si původní rozsah adres, který jsi používal v LAN?

A kdybych to restartoval, psalo by mi to, ze jsem pripojen? Kdyz rozkliknu sit, normálne to vypada vsechno ok, jen pakety ztracim.

Typ routeru WL-500G asus wifi multifunctional + mam kabely vedené do "další krabičky" - switcher a pak do pc.
Poskytovatel je Coprosys :) A jinak i kdyz dam ted ipconfig v cmd, tak mi to bez problému vyjede.
A moje ip je přesně 162....
Takže s tím jsem nahranej? Jinak ted jsem na iPhonu..(3G)

Papíry k tomu nemůžu najít... Ale já bych nejdriv potreboval zjistit, jestli jsem to fakt restartoval:) Jak se dá zjistit, ze je to v tom továrním režimu? I kdyz, kdyz tu WiFi ani nevidím na iphonu/notebooku, pravděpodobně jsem to musel resetovat :/ jinak nevím...

Díky moc za pomoc

Tak tu Ip beru zpět, 192.168.1.1 je ip routeru a teď jsem provedl ipconfig a vše sem opíšu:

Protokol DHCp povolen - ano
automatická konfigurace pov. - ano
Adresa IP - 192.168.1.5
Maska podsítě - 255.255.255.0
Výchozí B- 192.168.1.1
Server DHCP - 192.168.1.1
Servery DNS - 192.168.1.1

omlouvám se, za zmatení s tou ip :) ...

Pomůže toto? Díky

ne, to je nedůležitá lan strana, ta se ti nastavuje sama podle dhcp v routeru.

důležité je jaké parametry jsi dostal od providera = jaké adresy mají být na wan straně routeru. pokud jsi nedostal (obvykle se smlouvou) nic, pak na wan straně routeru může být taky dhcp.
jestli ti papírek s nastavením sežral pes, zavolej providerovi.