Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastaveni routeru/internet

Zdravím,

V prve rade se omlouvám za úpravu, pisu na mobilu.

Po výpadku proudu mi nešel internet, tak jsem zkusil (jak radili v diagnostice) restartovat
jak WiFi router, tak switcher.. Mam pocit, ze se mi muselo podařit i restartovat router přes ten cudlik(predtim pouze vytahnuti ze zásuvky)
Takže otázka, kdyz ho restartuju, ztratí se vsechno nastaveni resp., nebude vůbec fungovat nebo je tam nejaky nouzový režim nebo tak?;)

Zajimavé je, ze mi to normálně píse, ze jsem pripojen, ale internet nejde(stránka není dostupná protože dé nezdarilo vyhledání dns atd., win xp) a pokud chci WiFi najít, nejde to (iPhone/notebook)..
Mam tedy stolní pocitac, kde to jde přes kabel a notebook přes WiFi. Nejde ani jedno.

Co jsem zatím našel, asi bude potřeba vse nastavit znovu, poradili byste mi s tím prosím? Jako pro lamky, prosím :))
Snad to nějak zvládneme, díky všem za případnou pomoc.
( ipconfig mam, ale při zadání výchozí brány-coz by mela byt adresa routeru?) se do nastavění nedostanu.

Díky moc za pomoc!

- máš papíry jak nastavit router (IP, maska, DNS atp.) od tvého ISP?
- co je tvůj ISP zač? wifi,kabelovka atp? teď jedeš přes vodafone, předpokládám, že to není onenet, ale klasické mobilní připojení?
- jakou IP adresu jsi dostal? Je-li to něco jako 169.x.y.z, pak to je bonjour, a s tím se na router určitě nedostaneš.
- pamatuješ si původní rozsah adres, který jsi používal v LAN?

A kdybych to restartoval, psalo by mi to, ze jsem pripojen? Kdyz rozkliknu sit, normálne to vypada vsechno ok, jen pakety ztracim.

Typ routeru WL-500G asus wifi multifunctional + mam kabely vedené do "další krabičky" - switcher a pak do pc.
Poskytovatel je Coprosys :) A jinak i kdyz dam ted ipconfig v cmd, tak mi to bez problému vyjede.
A moje ip je přesně 162....
Takže s tím jsem nahranej? Jinak ted jsem na iPhonu..(3G)

Papíry k tomu nemůžu najít... Ale já bych nejdriv potreboval zjistit, jestli jsem to fakt restartoval:) Jak se dá zjistit, ze je to v tom továrním režimu? I kdyz, kdyz tu WiFi ani nevidím na iphonu/notebooku, pravděpodobně jsem to musel resetovat :/ jinak nevím...

Díky moc za pomoc

Tak tu Ip beru zpět, 192.168.1.1 je ip routeru a teď jsem provedl ipconfig a vše sem opíšu:

Protokol DHCp povolen - ano
automatická konfigurace pov. - ano
Adresa IP - 192.168.1.5
Maska podsítě - 255.255.255.0
Výchozí B- 192.168.1.1
Server DHCP - 192.168.1.1
Servery DNS - 192.168.1.1

omlouvám se, za zmatení s tou ip :) ...

Pomůže toto? Díky

ne, to je nedůležitá lan strana, ta se ti nastavuje sama podle dhcp v routeru.

důležité je jaké parametry jsi dostal od providera = jaké adresy mají být na wan straně routeru. pokud jsi nedostal (obvykle se smlouvou) nic, pak na wan straně routeru může být taky dhcp.
jestli ti papírek s nastavením sežral pes, zavolej providerovi.