Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akú externú grafickú kartu?

Ahojte.

Prosím o radu a konkrétny tip na externú grafickú kartu - niečo som už síce googlil, ale nie som z toho veľmi múdry.

Grafická karta má slúžiť len na to, aby dokázala zobraziť obsah z PC na TV. Musí byť externá, lebo bude pripojená k PC, ktoré nemá žiadny video výstup a zároveň vo vnútri nie je miesto (a možno ani pripájacie rozhranie). Slúžilo pôvodne ako súborový server. Je to starší model od Fujitsu-Siemens a teraz by som rád rekvalifikoval na HTPC.
http://www.trustedreviews.com/Fujitsu-Siemens-Scal eo-Home-Server-1900_Peripheral_review

Možno si to predstavujem príliš jednoducho - grafická karta by sa mala dať pripojiť cez USB a mať HDMI výstup. Ideálne by mala fungovať bez vlastného zdroja energie.

Ďakujem za všetky rady aj za prečítanie.

IMHO ne. Na fullHD potřebuješ docela velké pásmo a to ti USB2.0 sice možná dá, ale bude totálně vysaturované.

Spíše si k tomu serveru pořiď nějaký síťový mediaplayer, např. WD dělá celkem schopné krabičky (WD TV Live), Asus taky (o!play)

edit:
Dokonce ani ten USB převodník asi nebude bez grafiky fungovat:

Systemvoraussetzungen

Office, Internet: 2,4 GHz Intel oder AMD CPU; 1 GB Arbeitsspeicher; 1 freier USB-Anschluss; DVD-Laufwerk, Windows XP SP3, Vista SP2, Windows 7, Mac OS X 10.5.8 oder neuer
Full HD Wiedergabe: 2,4 GHz Intel oder AMD Dual Core CPU; 2 GB Arbeitsspeicher; Grafikkarte min. Intel GMX X4500, ATI Radeon HD 3XXX, NVIDIA GeForce 9XXX oder besser; 1 freier USB-Anschluss; Windows XP SP3, Vista SP2, Windows 7, Mac OS X 10.5.8 oder neuer

Dakujem velmi pekne. Zachranil si ma pred nakupom nespravneho kusu HW. Aby som ozrejmil, co riesim - v domacej LAN mam aj acryan playonhd mini. V podstate zvlada vsetko, co potrebujem, ale kvoli nejakej SW chybe nefunguje zabudovany klient pre youtube. U nas doma momentalne ficia stare ceske filmy a serialy, ktore sa mi cez YT velmi pohodlne pozeraju...

Update firmware som skúšal, bezvýsledne. Vývojári o probléme vedia, ale dlabú na to (voľne preložené stanovisko z Holandska, kde je support pre európu). Pritom vydávajú relatívne často updaty FW. Začínam chápať, prečo majú tuzemskí IT-odborníci takú nízku mienku o ázijských programátoroch.