Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vysoké využití CPU - nevím jaký program

Ahoj, mám asus eee s cpu AMD C.60 mám ho dva dny, na win7 starter nainstalované všechny aktualizace. Všechny zbytečné programy jsem vypl, při tom jede pc občas normálně, pak vyskočí cpu na nějakých cca 50%, mám zobrazené všechny procesy nečiné systémové jsou cca na 80% ale nic tam ten procesor tak nevytěžuje - chrmoe 1% a pak ještě něco po 1% max tak do 5, ale pc je pomalý, prostě mu něco dává zabrat a já nevím co, musím ho přeinstalovat? dokonce jsem vypl i šťíty avastu ale také nepomohlo

všechno bylo v pořádku až do doby kdy jsem v práci připojil 3gmodem nainstaloval ovladače a po chvilce zase procesor tak jak vždy. po restartu ok, může to udělat po instalaci nových ovladačů a pak už to dá pokoj nebo to mám odnést na výmenu? už uvažuju o výměně za ten stejný ale s intelem nevím jestli se dá tomu amd věřit, ale budu na tom hůř z grafikou, chci pořídit adobe dreamweaver nevím zda ho intel zvádne

Moze tam byt problem s tym USB konektorom (blby spoj apod) neni tam este druhy konektor? Ak ano skusal si pouzivat len ten druhy? Neni to nahodou nejake debilne USB3.0 ?
Moze byt aj ze nieco vyrobca posral v BIOSe prave u tohoto modelu, v tom pripade by to ale stejne mohol posrat v tom modeli s intelom, podla mna nema vyznam menit za intel. AMD s tym nema nic to by toho boli plne noviny.
Vseobecne ale mozes skusit ist na web vyrobcu notebooku, a stiahnut rucne ovladac chipsetu pre ten model notebooku a pre tvoje Win, a nainstalovat ze ci sa nieco zlepsi. Ak nie chod to reklamovat, kus za kus pripadne sa hned dohodni s predajcom ze ked to bude robit aj iny kus tak ze potom to vymenis zas za iny model s intelom :)

díky, já se tady s tím naotravuju, že? Ještě jsem přemýšlel nad tím stejným ale Acerem ACER Aspire ONE 722-C6Ckk myslíte že to je lepší volba? Dá se do něj dostat víc ram než tam je? Četl jsem, že jsou tam asi dva sloty...

Ovladače čipsetu bych stahl moc rád, ale vůbec tam nejsou ani na stránkách AMD je tam pouze C-50 a já mám 60 tak tomu taky nerozumím....

Este niektore veci, vlez si do ovladacie panely - software, a odinstalovavaj.
Napriklad na webe vyrobcu vidim "USB Charge+Utility", ked to mas nainstalovane tak daj odinstalovat. Alebo napriklad "Asus ExpressGate Cloud OS" ak to je nainstalovane tak odinstalovat.
Alebo si tam uz instaloval uplne ciste Win7 Home co si si kupil?

Tak jsem tam dnes hodil recovery s tím, že to odnesi reklamovat. Bylo to v pohodě, komplet instalace. Pak jsem ho zabalil a odnesl do prodejny, kde mi řekli, že mám přijít v pondělí :-D Přinesl jsem netbook domů a hned po zapnut napsal, že nejde nainstalovat nějaké usb zařízení, nebylo tam nic připojeno, tak jsem ho restartoval a zatuhlo to v úvodní obrazovce eee před biosem, další restart nepomohl, tak jsem ho vypl a zapl na tvrdo a od té doby to zase jede a není žádné neznámé zařízení, tak nevím zase co to bylo. Dnes ho zkusím ještě bez nějakého zásahu používat a zítra asi půjde do světa

Dobře, děkuji, zkusim to. Ještě jedna informace, hodinu to jelo naprosto skvěle, připojl jsem do horního usb flešku a do 2 minut zase ten proces, ted ji mám ve druhém a uvidím. Je možné že jsou tam usb 3 a chce to nainstalovat nějaký ovladač? Ale to by mělo být už v té instalaci od výrobce ne? ten port usb vypadá na první pohled dobře

cd s ovladači k tomu nebylo, chipset je součástí ovladačů grafiky, přímo jen chipset ke stažení není.
Nainstalované jsou všechny věci. Kromě toho usb 3 to jsem doinstaloval teď ze stránek výrobce. Nějaká změna asi proběhla, protože po nainstalování toho USB Charge+Utility něco proběhlo, usb žádné připojené nebylo, ale systém na chvilku napsal zařízení může pracopvat rychleji a hned to zmizlo. Restartoval jsem a teď budu čekat jestli to už pojede normálně.

Jinak když mám předinstalovaný systém od výrobce tak jsem myslel, že nepotřebuju doinstalovavat jakékoli ovladače

uf, to jsme si nerozuměli, nebo spíš já jsem něco špatně pochytil. měnit cokoli za mizerně kompatibilní odbytý acer fak není výhra.

ale to tvůj problém neřeší.

nesnese to tu flešku ani v tom druhém portu

u tebe buď nefunguje polovina hw, nebo tajná anonymní flashka. ona je usb2 nebo 3? jiná flashka / sdkarta funguje normálně?

fleška je a-data, netbook už je zabalený a zítra ho měním, nešlo jen o flešku, nechtělo to disk, rozbočovač, modem, prostě nic co se tam dalo, zítra jedu pro Acer - bohužel jinou volbu teď nemám, mají skladem jen Acer více druhů, vezmu ten ACER Aspire ONE 722-C6Ckk

ještě je jedna možnost Lenovo Ideapad S110 ale ten má atoma tak nevím, co myslíte? Už jsem z toho fakt na nervy potřebuju to do práce a nevím jak to zítra dopadne, jestli mi ho vymění nebo ho budu muset reklamovat.

V minulosti jsem měl AS_US ee 901 a nemohl jsem si na něj stěžovat tak jsem myslel, že Asus bude dobrá volba

Li-Ion baterie, 6 článků, Výdrž až 7 hodin

aspoň že tak. hlavně si hned po koupi udělej (spolehlivě obnovitelnou!) zálohu originální instalace. jak tak čtu zdejší nářky, ty jejich recovery partition a už vůbec ne bitové kopie z win7 nějak nefungují, a doinstalace driverů do aceru příliš často končí reklamací celého acershitu.

Lenovo Ideapad S110 ale ten má atoma

čili nejspíš podřadná intel-grafika, ani se mi to nechce googlit.

fleška je a-data

si děláš prdel. chceš říct žes tu pokládal dotaz kvůli nejsračkovějšímu výrobci flashek, a ztrácel jsi čas rozchozením toho odpadu? je zcela lhostejné že to někde nefunguje, můžeš to spíš považovat za standard.
teoreticky jde smazat vadný záznam z registrů.
prakticky už nechcu řešit žádné shitpodmínky kolem (shitset, shitflashka). reklamuj to, třeba ti to vezmou.
nefunkční flashka už se tu řešila 50x, viz "usbstor".

přesně tak byla tam nějaká chyba. Teď to šlape jako hodinky, až na jednu věc, ale to není důležité, ale jen tak ze zvědavosti, jestli se Ti ještě chce něco řešit ;-) Tady máš hodnocení obou pc pro zajímavost, ale podle mě na tom Aeru se nezapne ten ION2 tak je to hodnocení tak malé. Jde mi jen o to, že nechápu proč to píše, že byl zjištěný nový hardware a je potřeba aktualizovat index. Když to udělám píše to to stejné - nedělá to náhodou ta grafika, která není zaplá? Je to jen ze zvědavosti ;-)

Neviem a neries to :)
Grafika a zapnutie urychlovania - nedavno tu nadaval mif ze sa to u ION2 nastavuje uplne dementne ze pre ktore aplikacie sa ma urychlovanie pouzit. Pisal ze je to tam kdesi v ovl.paneloch nutne konkretne vymenovat/naklikat aplikacie kde sa pouzije urychlovanie a ostatne aplikacie idu bez. Ale neviem jak to je u teba, ja som si vzdy myslel ze sa to prepina automaticky.

jo někde psali, že je to scela automatické, ale třeba facebookové hry - na c60 se sekaly, byl využit procesor na 100% to chápu. Tady využití procesoru 30% hry se sekají taky, to nechápu myslel jsem, že pc za tolik peněz 8 000 kč to zvládne v pohodě. Možná za to může ta grafika, nevím, ale toto by mě zajímalo, když 10 hodin pracuju na pc, občas jsem se na chvilku rád odreagovat na FB hrách a myslím, že by to tento pc měl zvládnout...