Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VYŘEŠENO: Windows Vista, nefunkční windowsupdate

Včera jsem se s tím zlobil a nakonec vyřešil, takže popíšu pro případné podobně postižené.

Používám dualboot XP Home/32 a Vista Ultimate/64, 99% času jsem v XP. Po snad dvou měsících jsem nabootoval WV a chtěl se mrknout na případné aktualizace OS a Off2007. Jenže ouha, Windowsupdate se ani nenačetlo s hláškou, že služba není povolena. Prý ji mám povolit a restartovat.

Tento počítač - Spravovat - Služby
Kontrolou jsem zjistil, že služba povolena je (automaticky, se zpožděním). Zkoušel jsem službu zastavit a opět spustit, nic. Zkontroloval jsem i závislé služby (DCOM a ještě cosi), oboje taky povoleno. Takže restart. Po restartu žádná změna.

Zkusil jsem službu Microsoft Fix It, našlo chybu ve windowsupdate, opravilo. Výsledek: žádná změna, nefunguje.

Body obnovení nejsou, takže jsem přistoupil k obnově celé particie z Acronis TrueImage zálohy (staré pár měsíců). A výsledek (k mému překvapení): opět winupdate nefungopvalo.

Nakonec jsem vygooglil řešení.

- vypnout službu Windows Update (Tento počítač, Spravovat, Služby)
- přejmenovat adresář C:\Windows\SoftwareDistribution na C:\Windows\SoftwareDistribution.old
- zapnout službu Windows Update

Dal jsem restart a po něm už winupdate fungovalo. Možná by to šlo i bez restartu.

Adresář SoftwareDistribution se vytvořil nový, ten *old jsem smazal.

Třeba to někomu pomůže.

SUPER !!!! celý deň som skúšal všetko možné a beznádejne.. :( už som bol z toho zúfalý a potom natrafím na tento článok a problém odstránený behom 5 minút. !!! Ešte raz ste super, Ďakujem,.:-) môžem isť na :beer: