Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na VŠ

Dcera nastupuje po prázdninách na VŠ (ekonomka) a slíbil jsem jí noťas. Rozumím tomu jako koza pertželi :-[
Zkuste mi prosím poradit, na co se orientovat či nahoďte nějaké tipy.

Požadavky
1. doba použitelnosti: po dobu studia - t.j. 3-5 let (Bc-Mgr)
2. OS/sw: WinXP Pro (s přechodem na Vistu u NB nepočítám), nějaké offisy (asi 2003 pro školáky), internet, mutlimédia (hudba, filmy - ale to zvládne dnes asi cokoliv), nějaké hry, ale žádné 3d orgie, spíše nějaký mahjong, solitairy, karty, popřípadě logické/postřehové (Zuma a pod.)
3. platforma: Intel vs. AMD, opravdu netuším... :-/
4. další hw: rád bych šel do DVD-RAM, není ovšem podmínkou (může být i DVD/RW). Externí myška. Čím lehčí, tím líp. Delší výdrž na baterie taky potěší. Pokud možno tichý a v kvalitním provedení (nechci, aby za půl roku uletěly panty). Všelijaké konektory (USB, RJ45,...) jsou asi zcela běžné, že. Disk: +/- 80GB (+ možnost připojit na miniUSB externí - ale to je asi také standard...). Velikost/rozlišení obrazovky není rozhodující, 0 vadných pixelů (možnost prohlídnutí před zakoupením) ano.

Cena
přibližně do 40.000 s DPH vč. OS, bez ostatního softwaru. Maximálně 45k.

Díky za tipy. ACER raději ne. Prostě chci riziko možných vzniknuvších problémů minimalizovat.

Tyhle (rozumný) nároky splní dost notebooků. Máš-li čas, mrkni se na specifikaci Asus A6jc, např. na www.asus.as (česky). Výdrž by měla jít zvednout úpravou "napájecího profilu" (asi se to jmenuje jinak). Cenově se mi jeví příznivě (poměr cena/výkon).

Zda OpenOffice.org nebo MS Office je otázka. Záleží na tom, jestli na té ekonomce budou dělat s makry v Excelu a hodně prezentací v PowerPointu - tady je možná kompatibilita slabší.

Pavel

Imho to neni otázka, nejprve se nainstaluje věc zdarma a nová, to jest OpenOffice a teprce pak, až OF nebudou stačit (jestli to nastane)
se bude uvažovat o MS Office. Rozhodovat se jestli pořídit MS bez zjevného duvodu je imho zbytečné...

::) Jako že chtěj kupovat NB se Office rovnou?
Tak to už by si měla zkoušet zvykat na OpenOf, aby věděla jestli to má vubec cenu kupovat.
Já si do školy s OpenF taky vystačím, většina přednášek je ppt,pdf či nějakej uplně neznámej xindl.
U nás se na škole se .doc vubec nenosí :-)