Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor LCD 15" - který vybrat?

Používám rozlišení 1024*768 a proto chci 15" a ne 17". Jinač vidím jak je to rozmazaný. Ale zajímalo by mě, jaká značka je dobrá, nebo který LCD by mi někdo doporučil. Zpravidla ty levnější stojí kolem 4600 a mají kontrast 400:1 a 16ms odezvu. Našel jsem nějakej Philips 150S7FS což má 500:1, 12ms za 5085kč. Nemá s ním někdo zkušenost? není spíš ten větší kontrast na škodu-co jsem viděl tak hodně ty monitory svítí-a když se ztlumí kontrast,tak to je moc černý.Jinač kamarádka má starší Philips a docela ho chválí.

No já to vidím v práci, jeden člověk to má a je to prťavý. To bych měl oči pomalu na monitoru a to by asi nebylo moc zdravý. Jiný maj radost z LCD(já se o něj nepral) a maj rozlišení 1024*768, někteří dokonce 800*600 a nevadí jim že to maj rozmazaný:-)Navíc doma to používáme s manželkou a ta měla nedávno 800*600.Ta by si už vůbec nezvykla na 1280. A při menším rozlišení je to už trochu rozmazaný.

Asi jsme na tom podobně. Používám na CRT 19´ 1024x768 a je to pro mně akorát.
Nedávno jsem zkoušel LCD 19´ v nativním 1280x1024, obraz super, ale čuměl jsem
na to ještě více zblízka, než obvykle. Pokud chceš LCD 15´, mrkni na :

http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zo b=2&pol=110&zbo=30340

spíše možná na :

http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zo b=2&pol=110&fkod=&fnaz=&arch=&vyr=PHILIPS

nebo do jiných net obchodů, většina výrobců už na 15´ celkem prdí, zdá se.

Já děkuji za odkaz, zkoušel jsem vyhledávat na webu jaký maj ceny a ten alzasoft byl nejlevnější. Ale mám štěstí, že v Trutnově je internetový obchod bscom, tak je to jen asi o 200 dražší. Což dám za tu jistotu, že v případě reklamace to nebudu muset někam posílat.No divili se že chci 15" a doporučili teda LCD 19" ať se přijdu podívat že je 1280*1024 pak je u něj stejně velký jako 1024*768 u 17"CRT.Dokonce řekl,že používat jiný než doporučený rozlišení se nesmí. Viděli jsem to s manželkou(vypadá to že snad má pravdu),teď jsme naladěny na ten 19" a zase Philips 190S7FG se zdá nejlepší(v podobný cenový relaci).Já se i už předtím začal uvědomovat, že 17" a 19" maj stejný nativní rozlišení 1280*1024 a tím pádem u 19" by to mělo být větší.Já i používám Adobe Photoshop a i v ty 17"CRT není zrovna moc místa.Ale radši jsem chtěl kvalitní 15" než rozmazaný obraz na 17".Protože 1280 u LCD 17" je zobrazení prostě moc malý.No koupil bych radši CRT monitor, ale kvůli místu nechci. To pak musím mít PC stolek hodně daleko od zdi aby se vešel-no ten původní už dosluhuje-už nejde moc zesvětlit.Jinač cena není tak rozdílná, 15" bylo u Philipse 150S7FS za 5085 a vlastně stejný akorát větší a dražší (a lepší parametry)190S7FS je za 6790kč.

No zatím jsem vybral Philips 19" 190S7FG který právě má DVI vstup. To si zas připlatím za lepší parametry a tento DVI vstup.Četl jsem o výhodách.A na ty repráčky (a podobný srandičky navíc)taky prdím, slyšel jsem je v práci kdo to měl:-D.
A hlavně mám nový PC s grafikou která má DVI. To chce využít.;-)

Děkuji za postřehy a názory.
Tak jsem nakonec koupil 19" LCD Philipse. Na velikost obrazovky jsem si rychle zvyknul:-) Při nativnim rozlišení 1280*1024 to o moc není menší než na 17" CRT kde jsem používal 1024*768. Ve dne to má výborný barevné rozlišení,ale problém je v šeru nebo ve tmě. To pak černé pruhy(třeba při filmu) jdou do bíla(černá není černá-při úpravě fotek to bude vadit).Je to vůbec vše světlejší. A sice píšou úhly 170 st.,ale musí se najít jen určitý správný uhel dívání, jinač to je hodně světlý.Tak nevím jestli to je způsobený svítivostí že má 300cd, bývá většinou 250cd.
Má s tím někdo zkušenost?

Pozorovací úhly se tuším uvádí pro zesvětlení obrazu 1:10, takže je to při pohledu ze strany světlejší vždy. Záleží na tom, že je to vůbec čitelné/koukatelné. Jestli jsem to tedy pochopil správně.
A monitor by měl mít možnost nastavení uživatelských režimů. Jiné nastavení pro film, jiné pro práci na PC..
Většinou je to možné změnit pouhým přepnutím ovládání OSD, ale jestli je to přímo na tomto monitoru, to nevím.
edit: A pokud jde o černou, tak LCD prostě není CRT. Černá u LCD s poměrem svítivost/kontrast 300/700 úplně černá není. Obecně se uvádí, že čím větší rozdíl svítivosti a kontrastu, tím lépe. Jenže to by byl monitor v úplně jiných cenových relacích..

Já zapoměl dodat, že zas tak úplně blbej nejsem:-) Jas a kontrast jsem samozřejmě snižoval(pomocí tlačítek na monitoru) i zkoušel režimy "teplejší" a "studenější", pak myslím sRGB-to svítí jak blázen-jako lampička dobrý:-) a nejlepší mi připadal režim original barvy. Je tam i nastavení jednotlivých barev. Teď jsem pročítal někde postřehy a někdo dával doporučení na určitý nastavení barev a kontrastu. A nadával, že kvalitní CRT nenahradí tehdy mnohem dražší LCD. Jak píše Zarniwúd musel bych asi koupit monitopr v jiný cenový relaci-a to mě za to nestojí.Pokuď je světlo tak to je dobrý, ikdyž stejně mě to připadá světlejší, když se dá kontrast a jas dolů tak jsou akorát vyblitější barvy, ale černá není černá. Budem tedy muset hodně svítit aby měl dobrý barvy.Stejně to je zvláštní, vymyslí se tak zázračný a téměř dokonalý techniky a pak se musí do něj svítit lampička aby měl dobrý barvy.:-)Anebo dár 3x tolik peněz. No máme ho 2 dny-třeba to nějak doladíme. nebo si zvyknem.